M2 işlemcili iPad Pro’nun resmiyet kazanması “an meselesi”

Apple’ın yeni iPad ve MacBook modellerini ekim ayı içinde tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni ürünlerin tanıtımı için de çok uzun süre beklenmeyecek gibi görünüyor. Bloomberg’den Mark Gurman, M2 işlemcili yeni iPad Pro’nun tanıtılmasının “an meselesi” olduğunu belirtti.

Apple’ın yeni tableti için 11 ve 12.9 inç olmak üzere iki ekran boyutu seçeneği sunması bekleniyor. Şirketin işlemciyi değiştirmenin yanı sıra şarj yeteneklerini de iyileştireceği belirtiliyor.

Apple’ın yeni iPad ve MacBook’ların duyurusunu 27 Ekim’den önce yapması öngörülüyor. Şirket bu tarihte hem son çeyreğin hem de mali yılının genelinin finans raporunu yayınlayacak. Yeni ürünlerin duyurusu için bir etkinlik gerçekleştirilmesi ise beklenmiyor. Şirketin ilgili açıklamayı basın bültenleriyle yapacağı belirtiliyor.

Gurman’a göre, yeni iPad Pro’da MagSafe ile şarj özelliği sunulabilir. Buna ek olarak, ters kablosuz şarj özelliğiyle tabletin iPhone ve AirPods kutusunun pilini doldurabileceği de belirtiliyor. Apple’ın yeni tabletlerinin çıkışıyla birlikte iPadOS 16’yı dağıtıma çıkarmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Normalde iPadOS sürümleri iOS sürümleriyle birlikte kullanıma sunulsa da, şirket bu yıl iPadOS 16’nın çıkışını ertelemek zorunda kalmıştı.

Gurman’ın bülteninde M2 işlemcili iPad Pro dışındaki Apple ürünleriyle ilgili bilgiler de mevcut. Tecrübeli gazeteciye göre, Apple Watch Ultra stoklarındaki problemler saatin kendisinden ziyade kayışından kaynaklanıyor. Saatin sarı ve mavi renkli Trail kayışlarını bulmasının oldukça zor olduğu belirtiliyor. Buna ek olarak, turuncu renkli Alpine kayışun bulunabilirliğinde de sıkıntı yaşandığı ifade ediliyor. Hâlihazırda Apple Watch Ultra teslimatları için kasım ayının ilk haftasına veya daha ilerleyen haftalara tarih veriliyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun