Apple 2022’de yeni bir iPad Pro çıkaracak

Apple’ın 2023’ün başlarında 14.1 inç ekranlı bir iPad Pro çıkaracağına dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Şirketin bu tabletin ekranında miniLED ve ProMotion teknolojilerine yer vereceği belirtilmişti. Söz konusu iddia, şirketin 2022’de Pro serisi bir tablet çıkartmayacağını düşündürmüştü. Ancak Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın Pro serisine bu yıl da yeni bir ürün ekleyeceğini belirtti.

Gurman, Power On isimli bülteninin en yeni sayısında eylül ayının sonlarında veya ekim ayında yeni bir Pro’nun tanıtılmasını beklediğini dile getirdi. Tecrübeli gazeteci şu ifadeleri kullandı: “Apple’ın planlarını değerlendirirken ‘yakında’ ibaresini nasıl yorumladığınız önemli. Eğer yakında derken eylül veya ekim ayını kastediyorsanız, evet yeni bir iPad Pro bekliyoruz. 2020 model iPad Pro’m yavaş yavaş yaşının işaretlerini göstermeye başladı ve en yeni çoklu görev özelliklerini desteklemiyor. iPadOS 16’yı tabletime yüklediğimde yeni bir şey bulamadım.”

Gurman ve diğer analistler, daha önce de Pro’nun 2022’de yenilenebileceğini belirtmişti. Apple’ın 11 inç modelde miniLED teknolojisini kullanması beklenmiyor. Yine de, Gurman yeni tablette önemli değişikliklerin bulunmasını öngörüyor.

Mark Gurman’a göre, yeni iPad Pro Apple’ın M2 işlemcisiyle gelecek. Şirket bu işlemciyi ilk olarak yeni MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro’da kullanmıştı. Kablosuz şarj desteği ve iyileştirilmiş kamera sistemi de yeni Pro’da bulunması beklenen özellikler arasında yer alıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun