Apple OLED ekranlı iPad Pro çıkarmayı planlıyor

Apple’ın 2021’in ilk yarısında mini LED ekranlı bir iPad çıkarmayı planladığına dair haberler daha önce gündeme gelmişti. Cupertino merkezli şirketin iPad’le ilgili planları bununla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. İddiaya göre, Apple yılın ikinci yarısında OLED ekranlı bir iPad Pro çıkaracak. Bu OLED ekranlar Samsung ve LG tarafından üretilecek.

Söz konusu iddia, The Elec sitesi tarafından gündeme getirildi. Haberde Apple’ın 2021’in ilk yarısında mini LED ekranlı iPad çıkarma planından da vazgeçmediğinin altı çizildi. OLED panelin sadece iPad Pro’larda kullanılacağı belirtilirken; Samsung’un Apple’ın siparişleri için Güney Kore’nin Asan şehrindeki fabrikasını yenilediği ifade edildi.

OLED iPad ekranlarının yanmayı ve parlaklık kaybını engelleyecek standartlar çerçevesinde üretileceği belirtiliyor. Böylelikle panellerin ömrünün de uzaması hedefleniyor. Samsung’un Apple’ın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla OLED üretim hattına özel bir çember de eklediği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apex Legends mobil sürümü için önemli duyuru, beta testleri başlıyor

OLED ekranlı ilk iPad Pro’yla ne zaman tanışılacağı konusunda şu an için kesin bir şey söylemek mümkün değil. Apple’ın iPad Pro serisine önümüzdeki yıl itibarıyla 5G desteği de ekleyebileceği belirtiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...