Microsoft’un Siri’yi kullanarak iPad’i kötülediği Windows 8 tablet reklamlarına bir yenisi daha eklendi. Bu sefer iPad mini ile 8 inç ekranlı Windows 8 tablet Acer Iconia W3 karşılaştırıyor. Bir süredir piyasada olan bu Windows 8 tablet pek de yeterli olmayan ekranı, kabalığı ve malzeme kalitesiyle eleştiriliyordu. Hatta Acer’ın önümüzdeki sonbaharda bu tabletin güncelleştirilmiş versiyonunu çıkaracağı söyleniyordu.

ipad-mini-acer-iconia-w3-090813

Reklamda iPad mini’yle Halo oynanamadığına dikkat çekiliyor, ayrıca 8 inç’lik Acer Iconia W3’te Outlook’un masaüstü versiyonu üzerinden e-postaları kontrol etmenin avantajlarını gösteriyor. iPad mini, Siri’nin sesiyle konuşarak Acer Iconia W3’e “Outlook ve eksiksiz Office mi var?” diye şaşkın şekilde soruyor, “vay, sen gerçekten eksiksiz bir PC’sin, haydi okumaya geri dönelim.” diyerek ezildiğini üstü kapalı şekilde dile getiriyor.

Reklamın sonunda iPad mini ve Acer Iconia W3’ün ABD satış fiyatları da gösteriliyor. iPad mini’nin 32 GB kapasiteli versiyonu 429 dolara satılırken Acer Iconia W3 ise 299 dolarlık fiyat etiketi taşıyor. Acer Iconia W3’ü geçtiğimiz haziran ayında ABD’de 379 dolarlık fiyat etiketiyle satmaya başlamıştı, ancak fiyatı kısa bir süre içinde yüzde 20 oranında düşürmek zorunda kaldı.

Microsoft önümüzdeki aylarda çıkacak Windows 8.1 güncellemesiyle birlikte 7 ve 8 inç’lik tabletlere daha fazla odaklanacak. Bilgisayar üreticilerinin yıl sonuna doğru daha fazla küçük ekranlı Windows 8 tablet çıkardığını göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Microsoft Xbox One X için sanal ve karma gerçeklik planlarını rafa kaldırdı

3 YORUMLAR

  1. Microsoft ezikliğini bir keredaha kanıtladı. Rakibi aşşağılayarak diil keşke teknolojisi ve kalitesiyle öne çıkmaya çalışsa. Yazık.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz