iPad mini için yeni ekran iddiası

iPad mini, Apple’ın tablet portföyünde eski zamanlarda olduğu kadar dikkat çekmiyor. Ancak küçük boyutu nedeniyle hâlâ iPad mini’ye özel bir ilgi ve bağlılık duyan bir kitlenin varlığından söz etmek de mümkün.

Apple’ın en küçük tabletinin tasarımı uzun yıllardır değişmiyor. Ancak son haberler, iPad mini’nin tasarımının hatırı sayılır bir aranın ardından yenileneceğini gösteriyor. Japon MacOtakara sitesinin Çinli kaynaklara dayandırdığı habere göre; Apple, iPad mini’de daha büyük bir ekrana yer verecek.

Hâlihazırda iPad mini’de 7.9 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Yeni modelde ekran büyüklüğünün 8.4 inçe çıkacağı iddia ediliyor. Ancak bu büyümenin tabletin boyutlarını etkilemeyeceği ve ekran çerçevesinin inceltilmesiyle boyutun muhafaza edileceği belirtiliyor.

Yeni iPad mini ne zaman tanıtılacak?

iPad mini’nin ekranına çentik eklenmesi ve Touch ID’nin yerini Face ID’nin alması ise olası görünmüyor. Apple’ın iPad mini’de ekran çerçevesini inceltse de alt kenarda Touch ID parmak izi tarayıcısına yer vereceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
TCL 20 serisinin yeni üyeleri 20 Pro 5G, 20L ve 20L Plus tanıtıldı

Yeni iPad mini için Apple’dan somut bir işaret gelmiş değil. Mevcut işaretler, Apple’ın bu tableti mart ayından önce tanıtmayacağını gösteriyor. Cupertino merkezli şirketin iPad mini’yle neler yapacağını görmek için biraz daha beklemek gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...