Video: iPad mini 4 Kutusundan Çıkıyor

Apple'ın 2015 model küçük ekranlı tabletinin kutusundan neler çıkıyor?

iPad mini 4 test merkezimize ulaştı. Henüz ambalajı açılmamış olarak geldiği için, bu şekilde gelen her ürüne yaptığımızı tekrarlıyoruz. iPad mini 4 kutu açılımı ile karşınızdayız.

Apple’ın eylül ayında düzenlemiş olduğu etkinliğin yıldızları iPhone 6s ve iPad Pro’ydu. Ancak o etkinlikte iPad mini 4 de sessiz sedasız da olsa, tanıtılanlar arasında yer almıştı. Eylül ayı etkinliğinden kısa bir süre sonra da iPad mini 4’ün piyasaya çıkışı gerçekleşti.

ipad-mini-4-kutu-acilimi-041215

Geçen yılın iPad mini 3’ü teknik özellikler bakımından iPad mini 2’den farklılık içermiyordu. Apple sadece Touch ID parmak izi okuyucusunu ana ekran tuşuna eklemiş, bir de altın renk seçeneğini eklemişti.

iPad mini’yle yakından ilgilenenlerin bekledikleri yenilikler bu yıl geldi. Apple, iPad mini 4 ile birlikte küçük ekranlı tabletini daha büyük ekranlı iPad Air 2 ile teknik özellikler bakımından aynı seviyeye çekmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Katlanabilir Vivo X Fold 2'nin teknik özellikleri test sonucuyla ortaya çıktı

iPad mini 4 daha ince bir gövdeyle geliyor. Tıpkı geçen yıl iPad Air 2’de ses kapatma anahtarının kaldırılması ve tabletin inceltilmesi gibi, iPad mini 4’te de ses anahtarı atıldı, tablet inceltildi. iPad mini 3’ün gövdesi 7.5 mm. iken, iPad mini 4 sadece 6.1 mm. kalınlıklı bir gövdeyle geliyor.

7.9 inç, 2048 x 1536 piksel LED arka aydınlatmalı IPS LCD ekran, Apple A8 işlemci, 2 GB RAM; 16, 64 ve 128 GB dahili hafıza seçenekleri iPad mini 4’te mevcut. Arkadaki kameranın çözünürlüğü 8 megapiksele çıkartılırken önde yine 1.2 megapiksel FaceTime HD kamera bulunuyor.

iPad mini 4 ile ilgili detayları çok yakında Teknoblog’da bulacaksınız. Şimdi sizi iPad mini 4 kutu açılımı videosuyla baş başa bırakalım. İyi seyirler!

GeForce Now Türkiye kullanıcılarının tepkisini çeken 200 saatlik süre sınırı

GeForce Now Türkiye (GAME+) servisinde uygulanmaya başlanan 200 saatlik limit, oyuncuların büyük tepkisini çekti. LOG'un haberine göre, pazartesi günü kullanıcılara gönderilen bir e-posta iletisinde,...

Apple’ın klasik müzik uygulaması Apple Music Classical kullanıma sunuldu

5 milyondan fazla klasik müzik eserini barındıran Apple Music Classical kullanıma sunuldu. Ancak şu an için uygulamayı App Store Türkiye mağazasında bulmak mümkün değil....

iOS 17 kullanıcıların beklediği bazı özellikleri içerebilir

Apple'ın iOS 17 yazılım güncellemesi, Bloomberg'den Mark Gurman'a göre, kullanıcıların talep ettiği bazı özelliklere sahip olabilir. Daha önce Apple'ın, iOS 17 ile birlikte önemli...