Video: iPad mini 4 Kutusundan Çıkıyor

Apple'ın 2015 model küçük ekranlı tabletinin kutusundan neler çıkıyor?

iPad mini 4 test merkezimize ulaştı. Henüz ambalajı açılmamış olarak geldiği için, bu şekilde gelen her ürüne yaptığımızı tekrarlıyoruz. iPad mini 4 kutu açılımı ile karşınızdayız.

Apple’ın eylül ayında düzenlemiş olduğu etkinliğin yıldızları iPhone 6s ve iPad Pro’ydu. Ancak o etkinlikte iPad mini 4 de sessiz sedasız da olsa, tanıtılanlar arasında yer almıştı. Eylül ayı etkinliğinden kısa bir süre sonra da iPad mini 4’ün piyasaya çıkışı gerçekleşti.

ipad-mini-4-kutu-acilimi-041215

Geçen yılın iPad mini 3’ü teknik özellikler bakımından iPad mini 2’den farklılık içermiyordu. Apple sadece Touch ID parmak izi okuyucusunu ana ekran tuşuna eklemiş, bir de altın renk seçeneğini eklemişti.

iPad mini’yle yakından ilgilenenlerin bekledikleri yenilikler bu yıl geldi. Apple, iPad mini 4 ile birlikte küçük ekranlı tabletini daha büyük ekranlı iPad Air 2 ile teknik özellikler bakımından aynı seviyeye çekmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motorola 200 MP kameralı amiral gemisi telefon üstünde çalışıyor

iPad mini 4 daha ince bir gövdeyle geliyor. Tıpkı geçen yıl iPad Air 2’de ses kapatma anahtarının kaldırılması ve tabletin inceltilmesi gibi, iPad mini 4’te de ses anahtarı atıldı, tablet inceltildi. iPad mini 3’ün gövdesi 7.5 mm. iken, iPad mini 4 sadece 6.1 mm. kalınlıklı bir gövdeyle geliyor.

7.9 inç, 2048 x 1536 piksel LED arka aydınlatmalı IPS LCD ekran, Apple A8 işlemci, 2 GB RAM; 16, 64 ve 128 GB dahili hafıza seçenekleri iPad mini 4’te mevcut. Arkadaki kameranın çözünürlüğü 8 megapiksele çıkartılırken önde yine 1.2 megapiksel FaceTime HD kamera bulunuyor.

iPad mini 4 ile ilgili detayları çok yakında Teknoblog’da bulacaksınız. Şimdi sizi iPad mini 4 kutu açılımı videosuyla baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Apple’ın karma AR/VR başlığı için yeni fiyat iddiası

Apple uzun süredir karma AR/VR başlığı üzerinde çalışıyor. Kısa süre önce başlığın çıkışının 2023 yılına kalabileceği iddiası gündeme gelmişti. Yeni bir haber ise başlığın...

Vivo Y21e tanıtıldı: Snapdragon 680, 5000 mAh pil

Vivo yeni telefonlar çıkarma konusunda oldukça hızlı hareket ediyor. Kısa süre önce Y33T modelini tanıtan şirket, bu cihaza benzeyen başka bir telefonu tanıtma konusunda...

Tesla Cybertruck üretimine 2023’te başlayacak

Tesla Cybertruck üretimini sessiz sedasız 2023'e ertelemiş gibi görünüyor. Reuters'ın haberine göre, şirket elektrikli kamyonetinin üretimine 2022 yerine 2023'ün ilk çeyreğinde başlayacak. Tesla'dan üretimin ertelenmesi...