Yeni iPad Air ve 8. nesil iPad Türkiye’de satışa çıktı

Apple, geçen ayın ortalarında düzenlediği Eylül etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği 8. nesil iPad ve yeni iPad Air tabletleri Türkiye’de satışa sunmaya başladı. Bu yeni tabletlerin Türkiye fiyatları tanıtımın hemen sonrasında belli olmuş, ancak ne zaman piyasaya açıkacakları açıklanmamıştı.

Yeni iPad Air özellikleri ve Türkiye fiyatı

iPad Air, tasarım tarafında Apple’ın daha önce çıkardığı iPad Pro tabletlerin çizgisinden ilerliyor. Uzay grisi, gümüş, roze altın gibi alıştığımız renklerin yanında yeşil ve gök mavisi gibi iki farklı rengi de görüyoruz. Tıpkı iPad Pro’da olduğu gibi ön tarafta ana ekran düğmesi yok. Ancak Face ID de yok. Bunun yerine parmak izi okuyucu üst kenardaki güç düğmesine entegre edilmiş. Apple’ın iPhone 12 modellerinde de yer verdiği A14 Bionic işlemciyle gelen bu tabletin ekranı da 60Hz yenileme hızına sahip. Arkada sadece bir kamera bulunuyor. 64 GB ve 256 GB gibi iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

Apple, yeni iPad Air’ın 64 GB kapasiteli modelini 5 bin 799 TL’den, 256 GB’lık versiyonu ise  7 bin 199 TL’den satıyor. Eğer hücresel bağlantı destekli bir model isterseniz, 64 GB ve 256 GB kapasiteli seçenekler sırasıyla 6 bin 999 TL ve 8 bin 399 TL’ye satılıyor.

8. nesil iPad özellikleri ve Türkiye fiyatı

10.2 inç Retina ekranı ve klasik iPad tasarımıyla gelen 8. nesil iPad’in ekranının hemen altında parmak izi okuyucusu, yani Touch ID’nin entegre edildiği Ana ekran düğmesi bulunuyor. Bu tablette Apple A12 Bionic işlemci çalışıyor. Arkada 8 megapiksel kamera varken önde de FaceTime kamerasını görüyoruz. Apple’ın birinci nesil Apple Pencil aksesuarı ve özel klavyeli kılıfı Smart Keyboard da bu tabletle kullanılabiliyor. 8. nesil iPad 32 GB ve 128 GB olmak üzere iki ayrı depolama alanı seçeneğiyle geliyor. Uzay grisi, gümüş ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneği var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

8. nesil iPad’in sadece Wi-Fi destekli versiyonları, 32 GB ve 128 GB depolama alanlı seçenekler için sırasıyla 3 bin 199 TL ve 3 bin 999 TL fiyat etiketleriyle satılıyor. Eğer hücresel bağlantılı bir versiyon isterseniz; 32 GB için 4 bin 399 TL, 128 GB için 5 bin 399 TL ödemeniz gerekecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...