FırsatlarManşetler

iPad 9. nesil Wi-Fi ve hücresel bağlantı seçenekleriyle birlikte Amazon’da indirimde

ipad 9. nesil

Uzun yaz tatili başlıyor. Amazon.com.tr’de, çocuklarına karne hediyesi olarak bir tablet satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek bir indirim var. 2021 model, 10.2 inç ekranlı iPad, diğer bir deyişle iPad 9. nesil, Amazon’da resmi Apple fiyatlarına nazaran dikkate değer bir indirimle sunuluyor.

Apple’ın WWDC 2022 açılış konuşması yayını sonrasında Türkiye mağazasında yaptığı fiyat artışlarından iPad 9. nesil de etkilenmişti. Bu nedenle Amazon’un satışını yaptığı iPad’ler daha cazip hâle geldi. 2021 Apple iPad (10.2 inç, Wi-Fi, 256 GB) – Gümüş Rengi (9. nesil)ürünü 8.581,11 TL’lik fiyat etiketiyle satılıyor. Aynı ürünün şu anki resmi satış fiyatı ise 10.199 TL.

iPad 9. nesil Satın Al (Amazon.com.tr)

Yukarıda bağlantısını verdiğimiz seçenek dışında, 9. nesil iPad’in 64 GB kapasiteli, Wi-Fi+Hücresel bağlantılı ve Uzay grisi renkli versiyonları da satılıyor. Seçilen kapasite, bağlantı ve renge göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Bu nedenle satın alma kararı vermeden önce resmi fiyatlarla karşılaştırmanızda fayda var.

iPad 9. nesil özellikleri

Tüm gün süren pil ömrünü koruyarak en popüler iPad’e daha da fazla performans ve yetenek sağlayan güçlü A13 Bionic çipe sahip 9. nesil iPad; TrueTone özellikli 10.2 inç Retina ekrana, Ana Sahne özellikli 12 MP ultra Geniş ön kameraya, Apple Pencil (1. nesil) ve Smart Keyboard desteğine, kullanıcı dostu iPadOS 15’e ve önceki nesle göre iki kat daha büyük depolama alanına sahip.

Yeni iPad, önceki nesle göre yüzde 20 performans artışı sağlayan güçlü A13 Bionic çip ile donatılmış olarak geliyor. Bu, yeni iPad’in en çok satan Chromebook’a göre 3 kat ve en çok satan Android tablete göre 6 kat daha hızlı olmasını sağlıyor.2 Bu ek performans, kullanıcıların en hesaplı iPad’de gelişmiş uygulamaları ve oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırmalarını sağlayacak. A13 Bionic çipteki Neural Engine, iPadOS 15 ile gelen ve bir fotoğraftaki metinleri tanıyarak kullanıcıların bu metinler üzerinde işlem yapmalarına imkan veren Canlı Metin özelliği gibi yeni nesil yapay öğrenme özelliklerine de güç katıyor.

Yeni 12 MP Ultra Geniş ön kamera ve Neural Engine sayesinde iPad Pro’daki Ana Sahne deneyimi, kullanıcıların daha da çekici görüntülü görüşmeler yapabilmesi için şimdi iPad’de de sunuluyor. Kullanıcılar hareket ettikçe Ana Sahne özelliği süjeyi kadrajda tutmak için otomatik olarak pan yapıyor. Başkaları katıldığında kamera onları da algılıyor ve görüntüyü onları da konuşmaya katacak şekilde kolayca uzaklaştırıyor. Ana Sahne özelliği FaceTime’da olduğu gibi üçüncü taraf görüntülü arama uygulamalarında da görüntülü görüşmeleri daha doğal hale getiriyor. İster sevdiklerinizle hasret gidiyor ister iPad’inizi bir uzaktan öğrenim ortamında kullanıyor olun, Ana Sahne özelliği bağlanma deneyimini hiç olmadığı kadar çekici hale getiriyor.

True Tone ilk kez iPad’in etkileyici 10.2 inç Retina ekranına geliyor. Yeni, yükseltilmiş ortam ışığı sensörü, ekran içeriğini odanın renk sıcaklığına göre ayarlayan True Tone özelliğini destekliyor. Yeni iPad’deki True Tone resimlerin daha doğal görünmesini sağlıyor ve kullanıcılara tüm ışık koşullarında daha rahat bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.
Fiyatlar yayın tarihinde alınan fiyatlardır, daha sonra değişiklik gösterebilir veya ürün satıştan kaldırılabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER