iOS ve Android için BBM’in kullanıcı kılavuzları zamanından önce ortaya çıktı

iOS ve Android için BlackBerry Messenger uygulamalarının en azından Kuzey Amerika için 23 Eylül tarihinden, yani yaz bitmeden yayınlanacağı söyleniyor. Ancak bu uygulamalar için hazırlanan kullanım kılavuzları kitlelerle buluşmak için uygulamanın çıkışını bekleyemedi gibi görünüyor.

bbm-android-rehber-230813

BlackBerry CEO’su Thorsten Heins’ın geçtiğimiz mayıs ayında ABD’nin Florida eyaletinde düzenlenen BlackBerry Live etkinliğinde duyurduğu BBM uygulamaları dünya çapında birçok kullanıcı tarafından bekleniyor olmalı. N4BB sitesi bu iki uygulama için hazırlanan rehberlerin BlackBerry tarafından kazara yayınlandığını haber verdi. Ne var ki, yazıyı hazırlarken kontrol ettiğimizde BlackBerry’nin her iki rehberi de kaldırdığını gördük. Ancak neyse ki, The Verge sitesi BlackBerry bu dosyaları sunucudan silmeden önce birer kopyalarını indirmiş ve onları paylaşmış.

bbm-ios-rehber-230813

Sızdırılan rehberlerde uygulamaların sahip olduğu özellikler; yazılı mesaj, konum, fotoğraf, sesli mesaj gönderme; durum ve profil fotoğrafı değiştirme, BBM grupları kurma ve onlara katılma, BBM kişilerini ekleme, BBM sohbetleri başlatma, his simgeleri kullanma gibi detaylar yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia XR20 sağlam gövdeli bir 5G telefonu olarak tanıtıldı

Her iki rehber de, iOS ve Android’e özel BBM sürümlerinde şu an için hangi özelliklerin bulunacağını ve hangilerinin bulunmayacağını anlamaya yardımcı oluyor. Örneğin, sesli veya görüntülü görüşme ve ekran paylaşımı özellikleri BBM’in beklenen sürümlerinde yer almıyor.

BlackBerry daha önce yaptığı açıklamada iOS 6 ve üstü sürümle çalışan herhangi bir iPhone’a BBM’in yüklenebileceğini kaydetmişti. Android cihazında BBM’in çalışması içinse Ice Cream Sandwich veya Jelly Bean sürümlerinin yüklü olması gerekiyor. BBM her iki platformda da ücretsiz olacak.

İlgili >> N4BB, The Verge, BBM iOS Kullanıcı Rehberi, BBM Android Kullanıcı Rehberi

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...