iOS uygulama güncellemeleri belirsiz bir nedenle yeniden yayınlanıyor

Eğer iPhone veya iPad’inizdeki onlarca uygulama beklenmedik güncellemelere ihtiyaç duyuyorsa, endişelenmeyin. Çünkü yalnız değilsiniz. Bazı nedenlerden dolayı Apple, son zamanlarda yayınlanmış uygulama güncellemelerini yeniden çıkarıyor. Bu nedenle kullanıcıların bazı uygulamaların en son uygulamalarını yeniden indirmeleri gerekiyor.

Bazı kullanıcılar bu ayın başından itibaren güncellemesi yayınlanmış çeşitli uygulamalar için yeniden güncellemenin çıkıldığını belirtiyor. Bu uygulamaların sayısı yüklenen ve son zamanlarda güncellenen uygulamaların sayısına göre değişiyor.

Bu güncellemelerin neden yeniden çıkarıldığı tam olarak belirtilmiyor. Ancak MacRumors sitesinin belirttiğine göre, bunun iOS 13.5 güncellemesiyle ortaya çıktığı ve bir hatanın uygulamaları etkilediği belirtiliyor. Bu hata nedeniyle bazı uygulamalar erişilemez hâle geliyor ve kullanıcılara da “Bu uygulama artık sizinle paylaşılmıyor.” şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz bir mesaj çıkıyor.

Uygulamanın, ayarlarını kaybetmeden yeniden çalışmasını sağlamak için Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı bölümüne gitmek ve uygulamayı buradan boşaltıp yeniden yüklemek gerekiyor. Bu “artık sizinle paylaşılmıyor” hatasına tam olarak neyin yol açtığını bilmiyoruz, ancak iş kimlik doğrulama veya sertifikalandırma sorunu gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft temmuz ayında Flash'ı Windows 10'dan tamamen kaldıracak

Uygulama güncellemelerini yeniden yayınlamak da bu hatayı çözebilir, ancak bu şu anda sadece bir teori. Sorun ne olursa olsun, uygulamayı güncellemek onun çalışmasında herhangi bir sıkıntıya yol açmıyor. Güncellemeleri yükleyin ve yolunuza devam edin.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...