iOS 5 iPad 2’de yeni 1080p yeteneklerini ortaya çıkaracak, 1080p formatındaki videoların cihaz üzerinden doğrudan oynatılmasına izin verecek gibi görünüyor. Her ne kadar iPad 2’nin düşük çözünürlüklü ekranı 1080p içeriği göstermede yeterli olmayacak olsa da, birçok kullanıcı iPad 2’deki bu tarz içeriği daha büyük ekranlarda oynatabilir. Ayrıca bu durum 1080p destekli Apple TV’ye de kapı açacak gibi görünüyor.

9to5Mac’in geçtiği habere göre iOS 5 ile çalışacak Apple’ın video oynatıcısı da 1080p içerikleri oynatma imkânına sahip olacak. Cult of Mac sitesiyse Apple’ın, iPad 2 gibi A5 yongasıyla çıkması beklenen gelecek nesil iPhone ve Apple TV’lere 1080p çıkış desteği getirmeye hazırlandığını iddia ediyor.

A4 yongası kullanan mevcut Apple TV’de iPhone 4’teki gibi A4 işlemcisi yer alıyor ve bu sadece 720p videoların oynatılmasına izin veriyor. Ayrıca bu cihazın 8 GB’lık bir belleğe sahip olması ve bunun da sadece işletim sistemi ve içeriğin önbelleklenmesi için kullanıyor oluşu birçok çevrede hayalkırıklığı yarattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
En iyi iPhone 2018: Sizin için en iyi Apple telefonu hangisi?

İlgili – 9to5Mac
İlgili – CultofMac

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz