iOS 17 kullanıcıların beklediği bazı özellikleri içerebilir

İşletim sistemi sürümü, beklenenden daha fazlasını sunacak

google news abone ol

Apple’ın iOS 17 yazılım güncellemesi, Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, kullanıcıların talep ettiği bazı özelliklere sahip olabilir. Daha önce Apple’ın, iOS 17 ile birlikte önemli değişiklikler yapmayı atlayarak hata düzeltmelerine ve optimizasyonlara odaklanacağı düşünülüyordu. Ancak Gurman, iOS 17’nin birkaç “hoşa giden” özellikle birlikte gelmesini bekliyor.

Gurman’a göre, şafak anlamına gelen Dawn kod adıyla anılan iOS 17’nin amacı, kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden birkaçını içermek olacak. Ancak, bu özelliklerin tam olarak neler olacağı henüz bilinmiyor.

Apple iOS 17’yi geliştirmeye başladığında, başlangıçta bunu daha çok hata düzeltmelerine ve performansı artırmaya odaklanan bir yazılım güncellemesi olarak düşünmüştü. 2009’da Mac OS X için çıkmış olan Snow Leopard ile de benzer bir yaklaşım izlemişti. Ancak, iOS 17’nin hedefi şimdi, kullanıcıların en çok talep ettiği özellikleri karşılamak olabilir.

Apple, iOS 17 ile birlikte uygulamaları alternatif yollarla yükleme özelliğini sunabilir, bu da kullanıcıların uygulama indirmek için App Store’a bağımlı olmayacağı anlamına gelir. Geçen yılın aralık ayında Bloomberg’den gelen bir haber, Apple’ın 2024’te gelecek olan Avrupa Birliği gerekliliklerine uyum sağlamak için iPhone ve iPad’lerinde alternatif uygulama mağazalarına izin vermeye hazırlandığını ortaya koymuştu.

Apple’ın önceki yazılım güncellemelerinde olduğu gibi, iOS 17 muhtemelen Haziran ayında düzenlenecek Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) watchOS 10, tvOS 17 ve macOS 14 gibi diğer işletim sistemleriyle birlikte duyurulacak.

Ayrıca Apple, WWDC’de uzun zamandır beklenen karma gerçeklik gözlüğünü de tanıtması bekleniyor. Gurman, Apple’ın geçtiğimiz hafta Steve Jobs Tiyatrosu’nda Apple yöneticilerine başlığı tanıttığını söylüyor, bu da ürünün herkese açık bir lansmanının yakında olabileceğine işaret ediyor. The Information’dan gelen bir habere göre, yeni cihaz kayak gözlüğü gibi görünebilir ve gerçek dünyada ne olduğunu görmek ve gerçek zamanlı hareketlerinizi takip etmek için birkaç kamera içerecektir.

Apple’ın iOS 17 yazılım güncellemesinin kullanıcıların en çok istediği özellikleri sunacağına dair beklentiler, teknoloji devinin müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunu gösteriyor. Bu da, Apple’ın pazar payını korumaya ve müşteri sadakatini artırmaya yönelik stratejisinin bir parçası olarak görülebilir.

WWDC etkinliğinde karma gerçeklik başlığının tanıtılması ve iOS 17’nin yanı sıra diğer işletim sistemlerinin de duyurulması, Apple’ın sürekli olarak teknoloji dünyasındaki yeniliklerle rekabet etme çabasını gösteriyor. Bu yenilikçi adımlar sayesinde, Apple kullanıcıları için daha da gelişmiş ve özelleştirilebilir bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Sonuç olarak, iOS 17 güncellemesiyle Apple, kullanıcılarının beklentilerini karşılamak ve yeni özellikler sunarak kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek için önemli adımlar atıyor. Haziran ayında düzenlenecek WWDC etkinliği ile birlikte Apple’ın ne tür sürprizlerle karşımıza çıkacağı merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 15 Pro Max iPhone 14 Pro Max ile aynı ana kamera ve ekran teknolojisiyle gelecek
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER
ÖNE ÇIKANLAR