Teknoloji

iOS 16.1’in çıkış tarihi belli oldu

ios 16.4

Apple yeni iPad‘lerini tanıtırken, çıkışı geciken iPadOS 16’nın 24 Ekim’de kullanıcılarla buluşacağını duyurmuştu. Cupertino merkezli şirket, aynı tarihte iOS 16.1 güncellemesini de iPhone sahiplerine sunacak.

Apple’ın kullanıcılarla buluşturduğu ilk iPadOS sürümünün iPadOS 16.1 olması ihtimali de bir hayli yüksek görünüyor. Cupertino merkezli şirketin iOS ve iPadOS’in sürüm sayılarını aynı tutmayı istediği biliniyor.

iOS 16.1 ile kullanıcıların Apple Fitness+’a iPhone üzerinden kaydolmak da mümkün hâle gelecek. Hâlihazırda bunun için bir Apple Watch sahibi olmak gerekiyor. Fitness uygulamasına tamamen entegre edilecek olan Fitness+, hâlihazırda 21 ülkede kullanılabiliyor. Bu ülkeler şu şekilde sıralanıyor: Avustralya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Fransa, Almanya, Endonezya, İrlanda, İtalya, Malezya, Meksika, Yeni Zelanda, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve ABD.

Yeni bir iPhone, iPad veya Apple TV alanlar Fitness+’a üç ay boyunca ücret ödemeden erişebiliyor. Kayıt için iPhone gerekli olsa da, sonrasında iPad veya Apple TV üzerinden de Fitness+’ı deneyimlemek mümkün. Fitness+’ın ABD’deki aylık abonelik bedeli 9.99 dolar. Aile Paylaşımı ile Fitness+ erişimi diğer aile üyelerine açılabiliyor.

iOS 16.1 ile iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kütüphanesi desteği de aktif hâle gelecek. Kullanıcılar iCloud’larındaki Fotoğraf Kütüphaneleri’ni diledikleri takdirde beş kişiye açabilecek. Bu kişiler de kütüphaneye fotoğraf ekleyebilecek, çıkarabilecek ve fotoğrafları düzenleyebilecek.

iOS 16.1 Canlı Aktiviteler desteğini üçüncü taraf uygulamalara açıyor. Böylelikle kilit ekranında veya Dynamic Island’da gerçek zamanlı bilgiler takip edilebilecek.

İLGİLİ HABERLER