iOS 16.3.1 güncellemesi Trafik Kazası Algılama için yeni ayarlamalar getiriyor

iOS 16.3.1 güncellemesi bu akşam itibarıyla iPhone kullanıcıları için dağıtıma çıktı. Aynı zamanda iPad için de iPadOS 16.3.1 güncellemesi sunuldu. Bu güncellemeler iCloud performasını iyileştiren birtakım düzeltmelerle birlikte Siri ve Bul için de çeşitli düzenlemeler mevcut. Öte yandan iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde yer alan Trafik Kazası Algılama özelliğine dair bazı optimizasyonlar da sunuluyor.

iOS 16.3.1 yenilikleri

Apple’ın iPhone’daki yazılım güncelleme sayfasından ulaştığımız bilgilere göre, iOS 16.3.1 aşağıdaki yenilikleri içeriyor:

  • Uygulamalar iCloud’u kullanırken iCloud ayarlarının yanıt vermemesi veya doğru görünmemesi
  • Bul için Siri isteklerinin çalışmaması
  • iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde Trafik Kazası Algılama iyileştirmeleri
iOS 16.3.1 güncellemesi Trafik Kazası Algılama için yeni ayarlamalar getiriyor

Bu son güncellemeyi indirmek için Ayarlar uygulamasına gidip Genel’i ve ardından Yazılım Güncelleme’yi seçmelisiniz. Bugünün güncellemesinin yapı numarası 20D67’dir. Bu güncelleme iOS 16 uyumlu iPhone’lara yüklenebiliyor.

Bu arada Apple, iOS 16.3.1 ve iPadOS 16.3.1 güncellemelerinin yanı sıra tvOS 16.3.2, watchOS 9.3.1 ve macOS Ventura 13.2.1 güncellemelerini de dağıtıma çıkardı.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun