iOS 16.2 bildirimlerin görüntülenmesinde kolaylaştırıcı bir yenilik getirecek

Apple bu hafta içinde en son iOS 16.2 public beta sürümünü yayınladı. Yeni sürümde dikkat çeken en önemli yeniliklerden beri, kullanıcıların daha az kaydırmayla çok daha fazla bildirimi tek seferde görmelerine yardımcı olacak.

MacRumors‘un belirttiği gibi, iPhone’larına iOS 16.2 beta 4’ü yüklemiş olan kullanıcıların, artık hem en yeni hem de daha eski bildirimlerini görmek için Bildirim Merkezi’nde yalnızca bir kez yukarı kaydırması yeterli oluyor.

iOS 15’teyken kullanıcılar, yeni ve eski tüm bildirimleri açılır Bildirim Merkezi’nde fazla bir çaba harcamadan görmeye alışmıştı. Ancak bu sonbaharda iOS 16 genel dağıtıma sunulduğunda, kullanıcıların yalnızca yenilenmiş Kilitli Ekran içine gelen daraltılmış yığın görünümünü öğrenmesi gerekmedi, aynı zamanda Bildirim Merkezi’nde de benzer bir düzenle karşılaştı.

Kilitli Ekran davranışının hâlâ aynı olduğunu ve muhtemelen bu değişikliğin Bildirim Merkezi’nde kullanılabileceğini belirtmekte fayda var. Üstelik beta sürümlerinde gelen tüm değişikliklerde olduğu gibi, bu değişiklik de, iOS 16.2’nin final sürümü çıktığında sunulanların arasında yer almayabilir.

Her ne olursa olsun, iOS 16.2 genel beta sürümündeki diğer küçük değişikliklere katılan bu değişiklik, memnuniyetle karşılanacak bir düzenlemedir. Geçen ay çıkmış beta 3 sürümü, iPhone 14 Pro sahiplerine hep açık olan Kilitli Ekran üzerinde daha fazla kontrol sağlamıştı. Böylece duvar kağıdını gizleyebilir ve sadece zamanın ve araç takımlarının olduğu temiz bir siyah ekran bırakabilirler. Böylelikle Android cihazlarında uzun zamandır gördüğümüz tarzda bir hep açık ekran görünümüne erişebilirler.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun