Manşetler

iOS 16.2 beta sürümünde iPhone 14 Pro’nun Hep Açık Ekran özelliğiyle ilgili bir yenilik var

ios 16.2 yenilikler ios 17

iPhone 14 Pro ve Pro Max sahipleri, çok yakında telefonlarının “hep açık ekran” özelliği üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaklar. MacRumors ve 9to5Mac‘ten gelen haberlere göre, yakında çıkacak iOS 16.2 için yayınlanan en son geliştirici beta sürümü, özelliği kullanırken duvar kağıdını ve bildirimleri gizlemenizi sağlayan kontroller içeriyor.

9to5Mac yazarı Chance Miller tarafından Twitter’da paylaşılan bir resme göre, hep açık ejran her ikisini de kapatmak, telefonunuzu kilitliyken yalnızca bir saat ve kilit ekranı widget’larınızı görmenizi sağlıyor. iOS’un şu anda var olan sürümünde “ya hep ya hiç” gibi bir durum var. Bir duvar kağıdını ve bildirimleri gösteren her zaman açık ekrana sahip olabilir veya iPhone’ların her zaman çalıştığı şekilde, kilitli ve uykudayken telefonunuzun ekranını boş bırakarak kapatabilirsiniz.

https://twitter.com/ChanceHMiller/status/1592598144260657154

iPhone 14 Pro ile birlikte gelen hep açık ekranı bazı kullanıcılar biraz tuhaf buldu. Her ne kadar biz, ekranın ışığı kısıldığında duvar kağıdının görüntülenmesini etkileyici bulsak da, Apple, mevcut durumdan rahatsız olanların şikayetlerini dinlemişe benziyor. iOS 16.2 ile birlikte kullanıcılar bildirimleri ve duvar kağıdını hep açık ekrandan kaldırabilecekler.

Tabii ki, Hep Açık Ekran özelliği ile ilgili bu dikkat çekici değişikliğin iOS 16.2 beta sürümünde görünmesi, onun final sürümünde yüzde 100 olacağı anlamına gelmiyor. Yine de, Apple’ın böyle bir özelliği değerlendiriyor olmasını görmek güzel. Umarız şirket daha sonraki sürümlerde Dynamic Island’a da el atar ve bu alana bir kez tıklatıldığında ilgili uygulama yerine araç takımının açılmasını mümkün hâle getirir.

iPhone 14 Pro İncelemesi / Teknoblog

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER