iOS 15.2 iPhone için dağıtıma çıktı, işte başlıca yenilikleri

google news abone ol

Apple birçok yeni özellik ve düzeltme içeren iOS 15.2 güncellemesini yayınladı. Bu yeni sürüm kapsamlı bir beta döneminden sonra iPhone’lar için dağıtıma çıkmaya başladı. Apple’ın sürüm notlarına göre iOS 15.2 şu yenilikleri ve düzeltmeleri içeriyor.

iOS 15.2 yenilikleri

iOS 15.2; Uygulama Gizlilik Raporu’nu, Dijital Miras programını ve iPhone’unuz için başka özellikleri ve hata düzeltmelerini içeriyor.

Gizlilik

Ayarlar’daki Uygulama Gizlilik Raporu, uygulamaların son yedi gün içinde konumunuza, fotoğraflarınıza, kameranıza, mikrofonunuza, kişilerinize ve daha fazlasına hangi sıklıkta eriştiğini ve uygulamalara ait ağ etkinliklerini görmenizi sağlar.

Apple Kimliği

Dijital Miras, kişileri, vefat etmeniz durumunda iCloud hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişebilmeleri için Vâris olarak atamanıza olanak tanır.

Kamera

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max üzerinde makro fotoğraf ve video çekmek üzere Ultra Geniş lense geçmek için makro fotoğraf denetimi Ayarlar’da etkinleştirilebilir.

TV uygulaması

Mağaza sekmesi, tek bir yerden filmleri satın almanızı, kiralamanızı veya onlara göz atmanızı sağlar.

CarPlay

Apple Harita’da desteklenen şehirler için dönüş şeritleri, orta çizgiler, bisiklet şeritleri ve yaya geçitleri gibi yol ayrıntılarını içeren gelişmiş şehir haritaları.

Diğer iyileştirmeler

iOS 15.2, iPhone için aşağıdaki iyileştirmeleri de içeriyor:

  • iCloud+ aboneleri için Mail uygulamasında kullanılabilen E-Postamı Gizle ile benzersiz, rasgele e-posta adresleri yaratılabilir.
  • Bul, iPhone’u güç koruma modundayken 5 saat sonrasına kadar bulabilir.
  • Borsa, hisse senedi ekranı için para birimini görüntülemenize ve grafikleri görüntülerken sene başından bugüne kadarki performansı görmenize olanak tanır.
  • Anımsatıcılar ve Notlar artık etiketleri silmenize veya adlarını değiştirmenize izin verir

iOS 15.2, iPhone’unuzla ilgili hata düzeltmeleri de içeriyor:

  • VoiceOver çalışırken ve iPhone kilitliyken Siri’nin yanıt vermemesi
  • ProRAW fotoğrafların üçüncü parti fotoğraf düzenleme uygulamalarında görüntülenirken aşırı ışıklı görünmesi
  • Garaj kapısı içeren HomeKit ortamlarının iPhone’unuz kilitliyken CarPlay’den çalıştırılamaması
  • CarPlay’in bazı uygulamalar için Şu An Çalınan bilgilerini güncelleyememesi
  • Video yayını uygulamalarının iPhone 13 modellerinde içerik yükleyememesi
  • Takvim etkinliklerinin Microsoft Exchange kullanıcıları için yanlış günde görünmesi

iOS 15.2’yi indirmek için cihazınızda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme‘ye gidin. Ayrıca güvenlik güncellemeleri ile ilgili detaylara buradan göz atabilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Ekim 2022 takvimi: Andropoz ve Cici geliyor

Netflix Ekim 2022 takvimi kapsamında gösterime girecek orijinal diziler, filmler ve diğer içeriklerle ilgili detayları burada veriyoruz. "Artık değişim vakti ve değişim cesaret ister..." sloganıyla...

Twitter’dan tweet düzenleme özelliği için yeni paylaşım

Twitter tweet düzenleme özelliğinin duyurusunu bir süre önce yapmıştı. Uzun süredir beklenen bu özelliğin testleri bir süredir devam ediyor. Eylül ayı bitmeden kullanıma sunulacağı...

Redmi Note 11R tanıtıldı: Dimensity 700 işlemci, 5000 mAh pil

Xiaomi Redmi Note 11R daha önce duyurulduğu gibi bugün itibarıyla gözler önüne çıktı. Note 11 serisinin en yeni üyesinin tamamen yeni bir telefon olduğunu...

Google büyük beklentilerle açtığı Stadia bulut oyun hizmetini kapatıyor

Google, bulut oyun hizmeti Stadia'yı kapatıyor. Hizmet, 18 Ocak 2023'e kadar oyuncular için açık kalmaya devam edecek. Google, yurt dışındaki kullanıcıların Google Store üzerinden...

Twitter’dan video izleme deneyimini değiştirecek önemli yenilikler

Twitter TikTok etkisine kapılan sosyal medya platformları arasında yerini alıyor. Mikro blog servisinde videolar artık TikTok'takine benzer şekilde tam ekranda gösterilecek. Buna ek olarak,...