iOS 14.5 ile Siri’nin varsayılan müzik servisini seçebileceksiniz

iOS 14.5 yeni özellikler açısından bir hayli dolu olacak gibi görünüyor. Yüz maskesi takarken Face ID’li bir iPhone’un ekran kilidini Apple Watch’u kullanarak açma ve yeni nesil konsolların oyun kumandalarına destek gibi özelliklerin varlığını daha önce görmüştük. Beta sürümünü yükleyenlerin keşfettiklerine göre bir başka güzel özellik daha yolda. Kullanıcılar Siri üzerinden bir parça çalınmasını istediklerinde kullanılacak servisi Spotify’ın da aralarında bulunduğu üçüncü taraf müzik servisleriyle değiştirme imkanına sahip olacaklar.

Eğer iOS 14.5 yüklü bir cihazda Siri’den bir parça çalmasını isterseniz, bu parçanın çalınacağı müzik uygulamasını seçmesini isteyen bir ekran göreceksiniz. Bu ekranın nasıl olacak Reddit üzerinde paylaşıldı.

Ne var ki, bu özelliği deneyimlemek isteyen kullanıcıların farklı ekran ve davranışlarla karşılaştıkları söyleniyor. Anlaşılan o ki, Apple iOS 14.5’in herkes için dağıtıma çıkmasına kadar çeşitli düzenlemeleri yapmayı sürdürecek.

Varsayılan bir müzik uygulaması ayarlama yeteneği, Apple’ın iOS 14 ile başlayan, varsayılan posta veya tarayıcı uygulamalarını ayarlamasına izin veren hamlesini takip ediyor. Ayarlar üzerinden varsayılan posta veya tarayıcı uygulamalarını ayarlayabilirsiniz, ancak ayarlar içinde varsayılan bir müzik uygulaması ayarlama seçeneğinin olmadığı söyleniyor. Belki Apple bunu da internet tarayıcısı ve e-posta uygulaması seçme ayarlarının bulunduğu sayfaya ekleyebilir.

Yine de, bu iOS 14.5 beta sürümünde Siri istekleri için varsayılan bir müzik uygulaması ayarlama seçeneğine sahip olmak ileriye doğru atılmış güzel bir adımdır. Apple’ın, kullanıcıların gelecekteki güncellemelerde daha fazla varsayılan uygulama ayarlamasına izin vermesini umuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Watch 2 için EKG destekli versiyon yolda

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...