iOS 12 yayınlandı, indirebilirsiniz

iOS 12, yaz ayları boyunca test edildikten ve son kullanıcılar için hazır hâle getirildikten sonra nihayet yayınlandı. Apple’ın performansa özellikle odaklandığı iOS 12, 2013’te çıkmış olan iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2 gibi cihazlara bile yüklenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 12 İncelemesi

Apple’ın belirttiğine göre iOS 12, AR özellikleriyle iOS kullanıcılarının dünyayı görme biçimini değiştiriyor, Memoji ve Grup FaceTime ile iletişimi daha eğlenceli ve etkileyici hale getiriyor, müşterilerin iOS aygıtlarını kullanarak geçirdikleri zamanı görmelerine ve kontrol altında tutmalarına yardımcı oluyor. iOS 12, Siri?nin herhangi bir uygulamayla çalışmasına olanak veren Siri Kısayolları ile her şeyi yapmanın daha hızlı bir yolunu sunuyor.

iOS 12 hangi cihazlara yüklenebilir?

iOS 12,  iPhone 5s ve daha yeni iPhone modelleri, tüm iPad Air ve iPad Pro modelleri, iPad (5. nesil), iPad (6. nesil) iPad mini 2 ve daha yeni iPad modelleri ve iPod touch (6. nesil) için ücretsiz yazılım güncellemesi olarak sunuluyor.

iOS 12 nasıl yüklenir?

iOS 12’yi kablosuz bağlantı üzerinden yüklemek için, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip edin ve iOS 12 güncellemesinin cihazınız için geldiğinden emin olun. Güncelleme yayınlandığı takdirde Şimdi Yükle bağlantısına tıklatarak yüklemeyi başlatabilirsiniz. Yükleme işleminden önce cihazınızın bir Wi-Fi ağına bağlı olması, pil seviyesinin yüzde 50’nin üzerinde olması ya da cihazın şara bağlı olması gerekiyor.

Bunun dışında iOS cihazınızı bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden de güncelleme yapabilirsiniz.

Her iki durumda da, güncellemeden önce cihazınızın iCloud ya da iTunes üzerinden yedeğini almayı unutmayın.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun