iOS 12: Bildirimler kilit ekranı üzerinde nasıl düzenlenir?

iOS 12 ile birlikte bildirimlerin düzenlenmesiyle ilgili yenilikler getiriliyor. Bununla birlikte bildirimlerin daha düzenli görünmesini sağlayacak bazı değişiklikler yapılıyor.

Kilit ekranından veya Bildirim Merkezi üzerinden görüntülenen bildirimler, bundan böyle uygulamaya göre kümelendirilmiş biçimde görüntüleniyor. Diyelim ki, Twitter uygulamasına ait birden fazla bildirim var. iOS 12 ile birlikte bunlar birbiri ardına sıralanmış, yığın biçiminde duran kartlar biçiminde görüntüleniyor. Yığına tıklattığınızda kartlar açılıyor ve her bir birimi tek tek görme imkanına elde ediyorsunuz.

Bildirim Merkezi içindeki herhangi bir bildirimin üstüne hafifçe bastırdığınızda açılan ayrıntı penceresinin sağ üst köşesinde üç nokta işaretini göreceksiniz. Buna tıklattığınızda ekranın alt yarısında yeni bir panel açılıyor. Buradan söz konusu uygulamaya ait bildirimleri yönetebilirsiniz.

Sessiz Bildir ve Kapat… şeklinde iki bildirim göreceksiniz. Eğer ilk seçeneği tercih ederseniz, sessize alınan bildirimler Bildirim Merkezi’nde görüntülenmeye devam eder, ancak kilitli ekranda, başlıklarda ve uygulama simgesi işaretlerinde görünmez. Kapat seçeneğini tercih ederseniz, bildirim akışını tamamen kesebilirsiniz.

Her iki seçenekten bir tanesini tercih ettiğinizde, aynı yolu takip ederek geri dönme şansını her zaman bulunuyor. Bununla birlikte, aynı panel içinde yer alan Ayarlar bağlantısını tıklatarak, ilgili uygulamanı bildirim ayarlarıyla ilgili daha fazla detayı görüntüleyebilir, gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...