Teknoblog Mobil Yeni iOS 12 beta sürümü iPhone için çift SIM desteğini işaret ediyor

Yeni iOS 12 beta sürümü iPhone için çift SIM desteğini işaret ediyor

iOS 12 beta sürümü, daha önce gündeme gelen iPhone için çift SIM kart desteğini destekleyecek ipuçları barındırıyor.

ios 12 memoji

ios 12 betaÇift SIM’li iPhone’a dair ilk dedikodular, bu yılın başlarında gündeme gelmişti. Yayınlanan en yeni iOS 12 beta sürümü de bu dedikoduları destekleyecek çeşitli ipuçları barındırıyor. 6.5 inç OLED ekranlı yeni iPhone X Plus’ın bazı bölgelerde çift SIM desteğiyle satışa sunulacağı iddia ediliyor.

9to5Mac’te yer alan habere göre, dün yayınlanan iOS 12’nin beşinci beta sürümünde çift SIM desteğini gösteren referanslar yer alıyor. İşletim sisteminde ikinci bir fiziksel SIM tepsisinden bahsediliyor. Bu da iPhone için çift SIM desteğinin tek bir SIM tepsisi ve eSIM desteğiyle sınırlı kalmayacağını gösteriyor.

Apple daha önce de iOS’in beta sürümlerinde gelecekte sunacağı donanım veya yazılım desteklerinin ipucunu vermişti. Apple’ın HomePod yazılımı, iPhone X’un ekran tasarımını ortaya çıkarmıştı. iOS 11’in beta sürümleri ise iPhone X duyurulmadan Face ID, Animoji hakkında bilgi vermişti. En yeni iOS 12 beta sürümü, AirPods’un yeni kablosuz şarj kutusunun hazır hâle geldiğine dair ipuçları da veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
iOS 12.0.1 iPhone Xs'in çeşitli sorunlarını çözüyor

iOS 12 beta sürümlerinin verdiği ipuçlarının doğruluğunu görmek için önümüzdeki eylül ayını beklemek gerekiyor. Apple’ın yeni iPhone modellerini her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül ayında tanıtması öngörülüyor.

Önceki HaberAudi PB 18 e-tron tanıtımını 23 Ağustos’ta gerçekleştirecek
Sonraki HaberBlackBerry Evolve X 2 Ağustos’ta tanıtılacak

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz