iOS 11 FaceTime için görüntülü grup sohbeti özelliğini getirebilir

google news abone ol

ios 11 facetimeApple’ın görüntülü görüşme servisi FaceTime’da ilk günden bu yana, kullanılan cihazdan bağımsız olarak, görüşmeler sadece iki kişi arasında yapılabiliyordu. Bu durumun 2017’nin ilerleyen aylarında değişebileceği söyleniyor. Apple’ın önümüzdeki eylül ayında yayınlanması beklenen işletim sistemi iOS 11 FaceTime için görüntülü grup sohbeti özelliğini beraberinde getirebilir.

iOS 11’in ilk olarak haziran ayında gerçekleştirilmesi beklenen WWDC 2017 geliştirici konferansında görücüye çıkması öngörülüyor. Dolayısıyla bu iddianın doğru olup olmadığı konusunda şimdiden kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ancak görüntülü grup sohbeti özelliğinin hayata geçmesi durumunda FaceTime, Google Hangouts ve Skype gibi rakiplerine karşı önemli bir eksiğini kapatmış olacak.

Söz konusu iddiayı İsrail merkezli haber sitesi The Verifier gündeme taşıdı. The Verifier’ın bugüne kadar Apple sızıntılarıyla ilgili bir sicil kaydının olmaması bu iddiaya mesafeli yaklaşmaya neden oluyor. Ancak haberin “iOS gelişim sürecini yakından takip eden kaynaklar”a dayandırılması dikkat çekiyor. iOS 11’in geliştirme çalışmalarının bir kısmının İsrail’de yürütüldüğü söyleniyor.

FaceTime’ın görüntülü grup sohbeti özelliğinin beş katılımcıyı destekleyeceği söyleniyor. Görüntülü sohbetlerin iMessage’daki mesaj grupları içinden başlatılabileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

iOS 11 FaceTime için iOS 10’un iMessage’daki etkisini tekrarlayabilir

iOS 10 ile birlikte Apple’ın iMessage’a getirdiği yenilikler göz önüne alınınca benzer yeniliklerin iOS 11 ile FaceTime için de gerçekleştirilmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

iOS 11 ile ilgili detaylar şu an için çok sınırlı. Dolayısıyla şu aşamada ortaya atılan her iddiaya temkinli yaklaşmak gerekiyor. Ancak görüntülü grup sohbeti özelliğinin hem iOS hem de macOS üzerinde FaceTime kullananları sevindireceğini tahmin etmek pek zor değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon önerileri – Kasım 2022 – Video

Akıllı telefon satın almayı düşünenler için "tam zamanı" olarak nitelendirebileceğimiz bir dönemdeyiz. 2022 model telefonlar piyasaya çıktı, bu da seçeneklerin bir hayli zengin olduğu...

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

ÖNE ÇIKANLAR