Teknoblog Donanım Intel’den masaüstü ve mobil işlemci serilerine yeni ürünler

Intel’den masaüstü ve mobil işlemci serilerine yeni ürünler

Intel geçtiğimiz haftasonu mobil işlemci serisine beş yeni ürün ekledi. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise Core 2 Quad Q9000 oldu. Dört çekirdekli bu işlemci 2.0 GHz hızında çalışıyor ve ilk 1000 parti mal için belirlenen fiyat 348$. Bu dört çekirdekli işlemcinin fiyatı daha önce çıkan rakiplerine göre oldukça düşük.

Acer yeni bir dört-çekirdekli işlemci tabanlı dizüstü bilgisayar çıkaracağını duyurmuş ve fiyatını da 1800$ olarak belirlemişti. Ayrıca Apple’ın da yeni 17 inç’lik MacBook Pro modeli için benzer bir güncelleme yapması tavsiye ediliyor.

Apple bu yeni dört-çekirdekli mobil işlemciye adapte olamasa bile Intel’in diğer dört yeni çift-çekirdekli işlemcileri de Apple’ın dizüstü bilgisayar ve iMac ürün serileri için uyumlu. Diğer yeni işlemcilerin birer tanesi 2.53 GHz ve 2.93 GHz’te, diğer iki model ise 2.66 GHz’te çalışıyor. Apple’ın mevcut dizüstü bilgisayar portföyündeki ürünlerin ulaştığı maksimum işlemci hızı siparişe göre 2.8 GHz’e kadar çıkabiliyor. Apple bu yeni işlemcileri beklenen iMac güncellemelerinde de kullanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Intel'in Spectre yaması eski işlemcilerde soruna neden oluyor

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz