Intel Quark işlemciler ile geleceğin giyilebilir cihazlarında yer alacak

Intel CEO’su Brian Krzanich IDF 2013’te Quark olarak adlandırılan yeni yongasını tanıttı. Mevcut Atom işlemcisinin beşte biri büyüklüğe sahip çekirdeğe sahip olan bu yongaset hakkında gelecekte epey konuşacağız gibi görünüyor.

intel-quark-idf-2013-120913

Quark X1000’in mevcut Atom yongalarının tükettiğinin onda biri oranında enerjiye ihtiyaç duyması bu yongaseti günümüzün ve geleceğin uzun ömürlü çalışma gereksinimli dünyasında biraz daha çekici ve değerli hâle getiriyor.

Bu arada giyilebilir teknolojiler de giderek daha popüler hâle geliyor. Ancak bu teknolojileri destekleyecek uygun yongaüstü sistemlerin de varolması gerekiyor ki, bu teknoloji beklentileri karşılasın. İşte bu noktada Quark serisi yongasetler bir hayli iddialı olacak gibi görünüyor.

Krzanich’in de belirttiği gibi Quark sınıfı işlemciler sayesinde giyilebilir cihazları herhangi bir endişe duymaksızın takmak ve kullanmak mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Watch 2'nin sızan fotoğrafları bazı özellikleri gösteriyor

Quark işlemciler Intel’in yalnızca PC ve mobil cihaz işlemcileri için uğraşmayacağı, geleceğin teknolojisi olan giyilebilir cihazlarda da yer almak için sıkı şekilde çalışacağını gösteriyor.

İlgili >> Pocket-lint

[Görsel – Pocket-lint]

Apple Music Yıldızı Parlayanlar programı Türkiye’de

Apple Music bugün, yükselen yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı girişimi olan Yıldızı Parlayanlar programını Türkiye’de Güneş ile başlattı. Yıldızı Parlayanlar, Apple Music'in...

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...