Intel 15 yıl önce benchmark test sonuçlarını manipüle ettiği için müşterilerine ödeme yapıyor

intel-logo-080714

Bundan  15 yıl önce, işlemci pazarında Intel ve AMD arasında daha yakın bir rekabet söz konusuydu. AMD’nin Athlon işlemcileri oldukça güçlü ve rekabetçi olduğu bu dönemde Intel’in Pentium 4 işlemcisinin benchmark test sonuçlarını manipüle ettiği ve Pentium 4 ile AMD Athlon arasındaki performans farkını maskelediği iddia ediliyor. Intel bu iddiaları reddetmiş olsa da, hukukun devreye girmesiyle geri adım attı.

20 Kasım 2000 ve 30 Haziran 2002 tarihleri arasında ABD’de Pentium 4 işlemcili bir PC alanlar, açılan bir grup davasının sonucunda Pentium 4 ile geçirdikleri her yıl karşılığında 1 dolar almaya hak kazandı. Bu ödemeyi almak için kullanıcıların eski faturalarını bulmalarına veya bir başvuru yapmalarına da gerek olmayacak. Bireysel ödemelere ek olarak, Intel eğitime yönelik çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerine 4 milyon dolar bağışlayacak.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...