Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon Intel kendi işlemcisini taşıyan akıllı telefonları için yeniden 2012 başını işaret etti

Intel kendi işlemcisini taşıyan akıllı telefonları için yeniden 2012 başını işaret etti

Intel’in geçtiğimiz ay düzenlediği bir toplantıda şirketin CEO’su Paul Otellini Nokia’yı kaybetmenin iyi olmadığını ancak kaynakların yeniden yapılandırılmakta olduğunu söylemişti. “Önümüzdeki 12 ay içinde Intel tabanlı telefonlar görmezseniz hayalkırıklığına uğrarım.” diye konuşan Otellini dün ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Santa Clara şehrinde düzenlenen bir yatırımcı konferansında Intel tabanlı telefonların geleceğini yeniden doğruladı.

Otellini, Intel tabanlı telefonların yılın ilk yarısından itibaren pazarda görülmeye başlayacağına dikkat çekti. Yıllardır akıllı telefon pazarına girmek için denemelerde bulunan ve sürekli tarihler veren Intel, umarız bu sefer planladığı tarihten itibaren kendi mobil yongasını taşıyan akıllı telefonların piyasaya sürülüşünü sağlar. Intel’in hamlelerine Qualcomm ve NVIDIA gibi rakiplerin nasıl karşılık vereceğini de şimdiden merak ediyoruz.

İlgili – Reuters

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Intel'e göre Meltdown ve Spectre yamaları daha yeni işlemcili sistemlerde de sorun çıkarıyor

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz