Teknoblog Mobil Instagram’ın Keşfet sekmesi artık kullanıcılara gerçekten tanıdıkları kişilere ait fotoğrafları gösteriyor

Instagram’ın Keşfet sekmesi artık kullanıcılara gerçekten tanıdıkları kişilere ait fotoğrafları gösteriyor

Instagram’ın ”Keşfet” sekmesine bakanlar kısa süre öncesine kadar çok sayıda beğeni almış fotoğrafları görüyordu. Ancak son günlerde bu sekmeye bakanların karşısına tanıyor olabilecekleri kişilere ait fotoğraflar çıkıyor. Burada takip edilen kişilere ait fotoğrafları görmek de artık mümkün oluyor. Daha önce tamamen alakasız kişilerin hakimiyetinin olduğu ”Keşfet” sekmesi biraz daha kişisel hâle gelse de, Instagram’ın bu sekme üzerine biraz daha çalışması gerekiyor.

instagram-logo-060513

Zira kullanıcılara fotoğrafların Keşfet bölümüne nasıl girdiği ve hangi arkadaşlarının fotoğrafı beğendiğine dair bir bilgi verilmiyor. Meraklı kullanıcıların fotoğrafın olduğu sayfayı açmaları ve beğenenler listesine göz gezdirmeleri gerekiyor. Instagram’dan TechCrunch’a yapılan açıklamada ise Keşfet sekmesi altında gösterilen paylaşımların daima kullanıcılara uygun içeriklerin gösterilmesi amacıyla güncellendiği ve bu sekme altında kullanıcıların hem arkadaşlarının hem de tüm Instagram topluluğunun beğendiği paylaşımları görebileceği ifade edildi.

İlgili >> TechCrunch

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Instagram Type adını taşıyan yazılı hikaye özelliğini test ediyor

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz