Instagram’dan beş yeni fotoğraf filtresi


instagram-yeni-filtreler-171214

Instagram iki yıl sonra nihayet yeni filtre seçenekleriyle kullanıcılarına fotoğraflarını daha farklı şekillerde paylaşma imkanı veriyor. Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf paylaşım uygulaması beş yeni fotoğraf filtresini kullanıma sundu.

Uygulamanın arkasındaki ekip fotoğrafçılık eğilimlerinin 2012’de sunulan Mayfair ve Willow filtrelerinden beri evrim geçirdiğini, bu nedenle zamanla yeni filtrelerle eğilimlerin gerisinde kalınmamasının amaçlandığını kaydetti. Instagram’ın eklediği yeni filtreler Slumber, Crema, Ludwig, Aden ve Perpetua adını taşıyor. Bu filtreler renkleri yumuşatıyor ve zarif bir şekilde kaydırıyor, böylelikle her bir fotoğrafın görünümü ve verdiği his farklılaşıyor.

instagram-yeni-filtreler-171214-2

Yeni filtrelerin yanı sıra Instagram filtrelerin görüntülenme şeklini de değiştirdi. Bir filtre uygulamak istediğinizde, her bir efektin vereceği sonucun ön izlemesi bulanıklaştırılmış şekilde alttaki filtre ikonlarının bulunduğu bölümde gösteriliyor. Instagram yeni filtre ikonlarını, düzenlemeler uygulandığı anda değişikliklerin hızlı şekilde görünmesini sağlayacak bir bakışta ön izlemeler şeklinde nitelendiriyor.

Filtrelerin yanında gelen bir başka yenilik de filtre tepsisinin sonuna eklenen Yönet butonu oldu. Bu sayede filtrelerin sıralamasını değiştirmek ve hatta sevilmeyen filtreleri saklamak mümkün oluyor. Böylelikle sadece favorilerinizden oluşan bir filtre listesi oluşturabilir, her paylaşım sırasında filtreler arasında gezinme zahmetinden kurtulabilirsiniz.

instagram-yeni-filtreler-171214-3

Yukarıda sözünü ettiğimiz değişiklikler ve yeni filtreler Instagram’ın güncellenen iOS ve Android uygulamalarında yer almaya başladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...