Instagram üç yeni filtre ve his simgeli konu etiketlerini sunuyor

instagram-yeni-filtreler-270415-2

İlkbahar geldi, havalar güzel gidiyor, insanlar dışarıda daha fazla vakit geçirip hayatın güzelliklerinin daha fazla farkına varıyor. Bu güzellikleri Instagram’da paylaşmak, bunu yaparken filtrelerle biraz daha etkileyicilik katmak için Instagram üç yeni filtre sunuyor.

Dışarıda yaşanan maceralardan ilham alan Lark, Reyes ve Juno adlı filtreler Instagram kullanıcılarına fotoğraflarına yeni anlamlar katmalarına olanak sağlıyor. Bu yeni filtrelerden önce Instagram, geçen ay da Renk ve Soldur adlı iki düzenleme aracını kullanıcılara sunmuştu. Ayrıca geçtiğimiz aralık ayında da Slumber, Crema, Ludwig, Aden ve Perpetua gibi beş yeni filtreyle kışı ve yeni yılı karşılamıştı. Son birkaç ayda getirilen yeni filtrelere ve düzenleme araçlarına ek olarak Instagram kullanıcılara konu etiketlerine his simgeleri ekleme şansı da veriyor.

instagram-yeni-filtreler-270415-1

Instagram’ın belirttiğine göre, Lark kırmızı doygunluğunu azaltırken mavi ve yeşilleri kuvvetlendiriyor, böylelikle manzara fotoğraflarına canlılık katıyor. Reyes ise paylaşılan anlara biraz solgun ve eskimiş bir hava veriyor.. Juno ise soğuk tonları hafif yeşile kaydırırken sıcak tonları patlatıp beyazları da parlatıyor, böylelikle kişi fotoğraflarını daha enerjik ve canlı gösteriyor.

Instagram yeni sunduğu filtreler ve düzenleme araçlarıyla VSCO Cam ve Enlight gibi, akıllı telefon kameraları iyileştikçe daha popüler hâle gelen fotoğraf düzenleme araçlarına cevap vermiş oluyor.

Yeni eklenen filtrelerin dışında Instagram, duygu ve hisleri herkesin anlayacağı şekilde yansıtmada yardımcı olmak amacıyla konu etiketlerine his simgeleri, diğer bir deyişle emoji’ler ekleme fırsatı veriyor. Emoji taşıyan konu etiketleri normal konu etiketleri gibi davranış gösteriyor, üstüne tıklatıldığında bir arama sorgusuna dönüşüyor.

Instagram’ın bu yeni filtreleri ve his simgeli konu etiketleri iOS ve Android uygulamalarına bugün itibarıyla gelen güncellemelerle sunuluyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...