Instagram TikTok tarzı dikey hikayeler üstünde çalışıyor

Instagram ile TikTok arasında büyük bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabette taraflar arasında farklı etkileşimler de meydana gelebiliyor. Bir platformdaki bir özelliğin benzerine daha sonra diğer platformda da rastlanabiliyor.

Bunun son örneği dikey hikayeler oldu. Instagram’da hikayeler arasında geçiş yatay kaydırma hareketiyle yapılıyor. TikTok’ta ise dikey kaydırma hareketi kullanılıyor. Görünen o ki, Instagram da bu yaklaşım üzerinde çalışıyor.

Instagram’ın bu hazırlığı bir geliştirici tarafından ortaya çıkarıldı. Özelliğin izlerine Instagram’ın kodlarında rastlandığı belirtilse de, henüz özelliğin işleyişini gösteren bir ekran görüntüsü veya kaydı ortaya çıkmış değil.

Instagram, TikTok etkili bu özellik üstünde çalıştığını TechCrunch sitesine gönderdiği açıklamayla doğruladı. Henüz prototip aşamasında olan bu çalışmanın kullanıcılara açılacağı zaman konusunda ise bilgi verilmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Harmony OS 2'nin yüklü olduğu cihaz sayısı ile ilgili Huawei'den yeni açıklama

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...