Instagram TikTok logolu içerikleri öne çıkarmayacak

Reels sayesinde Instagram ve TikTok arasındaki rekabetin yanı sıra iki platform arasındaki benzerlikler de artmıştı. Pek çok kişi, TikTok paylaşımlarını Reels formatıyla Instagram’a da taşıyor. Instagram ise yeni rehberinde bunu istemediğini açık biçimde belirtiyor.

Instagram’ın algoritmasında yapılan değişiklikler ile TikTok logolu Reels paylaşımlarının platformda öne çıkarılmayacağı ifade edildi. Buna ek olarak, Instagram’ın @creators hesabında kullanıcılara içeriklerinin görülmesinde ve öne çıkarılmasına yardım edecek yeni ipuçları paylaşıldı.

Instagram ekibi, Reels paylaşımlarında dikey video formatının ve Instagram’ın müzik kütüphanesinde bulunan parçaların kullanılmasını öneriyor. Başkalarının katılabileceği bir “trend başlatmak” da Instagram’ın önerileri arasında yer alıyor. “Eğlenceli” ve “komik” içerik oluşturmayı öneren Instagram; yazılı, bulanık ve logolu Reels paylaşımlarının ise sık biçimde önerilmeyeceğini açıkladı.

Instagram tarafından Devi Narasimhan imzasıyla The Verge sitesine gönderilen açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Keşfet sekmesinde öğrendiklerimizden hareketle Reels bölümünde insanlara eğlenceli videolar önereceğiz ve deneyimi kişiselleştireceğiz. İnsanların bir paylaşımı beğenip beğenmeyecekleri konusunda sinyalleri algılamakta daha iyi hâle geldik.”

Narasimhan, anketler sonucunda diğer uygulamalardan gelen ve bulanık Reels paylaşımlarının pek beğenilmediğini fark ettiklerini belirtti. Bunu dikkate alan Instagram, orijinal kaynaktan olmayan Reels paylaşımlarını öne çıkarmayacak. TikTok’tan alınan videolar da bu gruba dahil edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter mavi tik başvurularını yeniden kabul etmeye başladı

Instagram ve TikTok arasındaki rekabet, Reels’in çıkışıyla daha belirgin hâle gelmişti. Şimdiye kadar TikTok’tan gelen içeriklere karşı daha toleranslı olan Instagram, Reels’in belirli bir kitleye ulaşmasıyla birlikte bundan vazgeçmişe benziyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...