Teknoloji

Instagram servis kesintilerini uygulama içi bildirimlerle duyuracak

instagram

Facebook servislerinde geçtiğimiz haftanın ilk gününde altı saatten uzun süren bir kesinti yaşanmıştı. Bu kesintinin kurbanlarından biri olan Instagram, kullanıcıları bu tarz teknik sorunlar konusunda bilgilendirecek uygulama içi bildirimleri test etmeye başladığını duyurdu.

Bu yeni uyarılar, uygulama içi bildirimlerin yanı sıra Etkinlik akışında da gösterilecek. Mesajlarla kullanıcılar sorunların spesifik nitelikleri konusunda bilgilendirilecek. Hikayelerin yüklenememesi gibi özel sorunların yanı sıra büyük ölçekli kesintiler konusunda da burada bilgi verilecek.

Instagram’dan yapılan açıklamada, kullanıcılara her konuda bildirim gönderilmeyeceği ancak önemli görülen konularda ve daha geniş ölçekli sıkıntılarda bu özellikten faydalanılacağı belirtildi. Şirket, söz konusu özelliğin ilk olarak ABD’de test edileceğini açıkladı.

Instagram, “hesap durumu” adını taşıyan yeni bölümünü de duyurdu. Kullanıcılar bu bölümde hesaplarıyla ilgili ne olup bittiğini takip edebilecek. Burada kaldırılan paylaşımlar konusunda bilgi alınabilecek. Aynı zamanda hesabın kural ihlâli nedeniyle askıya alınabileceği konusundaki uyarılar da bu bölümde görüntülenebilecek. Şirket böylelikle kullanıcıların maruz kaldıkları yaptırımları daha net biçimde anlayabilmesini amaçlıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER