Eğlence

Instagram Reels videolarını dışa aktarmadaki ses sorununun bir hata olduğunu söyledi

instagram reels
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Instagram, içerik oluşturucuların uygulamasında çekim yapmasını ve ardından videolarını TikTok gibi diğer platformlara aktarmasını kasıtlı olarak durdurmaya çalışmadığını söylüyor. Hafta içinde, bazı iPhone kullanıcıları için Instagram Reels düzenleme ekranından dışa aktarılan video kliplerden sesin çıkarıldığı ortaya çıkmıştı. Yani bir Reels videosunu düzgün bir şekilde kaydetmek için öncelikle Instagram’da yayınlamanız gerekiyordu. Daha sonra bir açıklama yapan, Instagram’ın sahibi Meta, bunun bir hata olduğunu ve sorunu çözmeyi amaçladığını söylüyor.

The Verge sitesine bir açıklama gönderen Meta temsilcisi Seine Kim, “Bir hata nedeniyle, Reels indirme özelliği iOS kullanıcıları için tasarlandığı gibi çalışmıyor ve bazı durumlarda indirmelerde ses yok – sorunu mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için çalışıyoruz.” dedi.

Bu düzeltme, TikTok’un ilkel düzenleme ekranının dışında düzenleme yapmayı tercih eden içerik oluşturucular için önemli olacaktır. Instagram Reels’ın indirme özelliği, diğer uygulamalarda kullanmayı planladığınız çekimlere yeşil ekran gibi filtreler eklemenin kullanışlı bir yoludur.

Meta bu hatayı düzeltmeyi amaçlarken, diğer kısa biçimli video platformları, başka platformlardan dikkat çekmek için hamlelere girişiyor. YouTube Shorts, artık yayınlanan videolar dışa aktarıldıklarında filigran ekliyor. Instagram ise daha önce diğer platformlardan gelen videoların öne çıkarılmasını azaltacağını söylemişti. Ayrıca, Instagram’ın TikTok benzeri özelliklerinin geri dönmesi an meselesi gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER