Manşetler

Meta’dan Reels deneyimini geliştirecek yeni özellikler

meta reels

Meta’nın TikTok ile daha iyi rekabet edebilmek adına Reels içeriklerini uygulamalarında ön plana çıkarma yolculuğu devam ediyor. Bu yolculuğun Instagram tarafında bazı yanlış adımlar atılsa da, şirket yolunda yürümeye kararlı görünüyor. Söz konusu hedef doğrultusunda yapılan son dikkat çekici değişiklik ise Instagram Reels videolarının tek bir dokunuşla Facebook’ta da paylaşılabilmesi oluyor.

Meta’dan yapılan açıklamaya göre, bu sayede içerik yapımcıları kitlelerini daha hızlı şekilde büyütebilecek. Buna ek olarak, içeriklerini her iki platformda da parasallaştırma imkanını elde edecek.

Facebook’ta daha önce paylaşılan hikayelerle otomatik şekilde Reels videoları oluşturma imkanı da sunulan yenilikler arasında yer alıyor. Böylelikle kullanıcıların fazla zahmete girmeden Reels videosu hazırlayabilmesi hedefleniyor.

Daha önce Instagram’da sunulan Reels remiks seçenekleri, Facebook’ta da kullanıcılarla buluşuyor. Artık kullanıcılar orijinal videolarını remiksledikleri Reels içeriğinin ardından veya söz konusu içerikle yan yana gösterebilecek.

Instagram Hikayeleri’nde bir hayli popüler olan “sen de ekle” çıkartması artık Reels videolarına da yerleştirilebilecek. Eğer kendi “sen de ekle” akımınızı başlatırsanız (Örneğin, “Sen de tatil videonu ekle” çıkartması oluşturursanız), sizin akımınızı takip eden tüm Reels videoları özel bir sayfada gösterilecek. Bunun da akımı başlatan kişinin takipçi kazanmasına yardımcı olacağı söylenebilir.

Instagram Reels formatını artık tam anlamıyla Facebook’la paylaşıyor gibi görünüyor. TikTok’a iki koldan saldırmanın Meta’ya neler getireceği zamanla anlaşılacak.

İLGİLİ HABERLER