Instagram’daki sorun nedeniyle milyonlarca kullanıcının hesabı askıya alındı

google news abone ol

Şu sıralarda Instagram’da yaşanan bir sorun, dünyanın dört bir yanındaki çok sayıda kullanıcının platforma erişmesini engelliyor. Çok sayıda Instagram kullanıcısı “Hesabını 31 Ekim 2022 tarihinde askıya aldık” şeklinde başlayan bir mesajla karşılaşıyor.

Şirket, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla sorunu doğruladı. Açıklamada “Bazılarınızın Instagram hesabına erişimde sıkıntı yaşadığının farkındayız. Bunun nedenlerini araştırıyoruz, rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” ifadeleri yer alıyor.

Sosyal ağın pek çok kullanıcısı şu sıralarda farklı platformlarda, Instagram hesaplarının askıya alındığını gösteren ekran görüntüleri paylaşıyor. Sorunun iPhone kullanıcıları arasında daha yoğun şekilde görüldüğü belirtilirken, bazı kullanıcılar son güncellemeyi yükledikten sonra uygulamayı kullanamaz hâle geldiklerini söylüyor.

instagramHesapları askıya alınmayan Instagram kullanıcıları da yaşananlardan dolayı ciddi bir takipçi kaybına uğramışa benziyor. Örneğin, Cristiano Ronaldo‘nun 493 milyon olan takipçi sayısının 491 milyona indiği görülüyor. Sosyal ağın kendi hesabı da 1 milyon civarında takipçi kaybetmişe benziyor.

instagramInstagram’da yaşanan bu sorunun sebebi henüz belirsizliğini koruyor. Hesabı askıya alınan bir takipçimizden gelen ekran görüntüsü, sosyal ağın kullanıcılardan doğrulama selfie’si istediğini gösteriyor.

Güncelleme: Hesabı askıya alınan kullanıcılar yavaş yavaş yeniden Instagram’a dönüyor gibi görünüyor. Takipçi sayısı kontrolleri hâlâ bazı hesapların geri döndürülemediğini gösteriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify’ın 2022 Özeti hazır: Türkiye 2022’de rap dinlemeye devam etti

Bir yılın sona ermekte olduğunun en önemli işaretlerinden birisi de çevrimiçi platformların ve teknoloji şirketlerinin yıla bakış atan özetlerini paylaşması. Bu özetlerin en meşhurlarından...

Disney+ Yılbaşı Gecesi filminin resmi afişini paylaştı

Disney+ Yılbaşı Gecesi ile Türk yapımı orijinal içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yılbaşından hemen önce izleyicilerle buluşacak olan filmin afişi Disney+ tarafından paylaşıldı. Yapımcılığını...

Twitter yanlış COVID-19 bilgileriyle mücadelesini sonlandırdı

Twitter COVID-19 hakkındaki yanlış bilgilerle mücadelesini en azından şimdilik sonlandırmış gibi görünüyor. Mikro blog servisinin kullanıcıları ve CNN, şirketin şeffaflık sitesindeki COVID'le ilgili yanlış...

İşte 2022’nin App Store Awards kazananları

Apple bugün, 2022 yılının App Store ödülü kazananlar listesinin yanı sıra ücretsiz ve ücretli kategorilerde yılın en çok indirilen uygulama ve oyunların sıralamalarını da...

ÖNE ÇIKANLAR