Manşetler

Instagram iOS uygulaması güncelleme ile yeni kamera, yeni filtre ve Foursquare entegrasyonuna kavuştu

Şu günlerde Twitter ile yaşadığı ön izleme sorunuyle sık sık gündeme gelen Instagram, iOS uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme ile uygulamanın kamere arayüzü yenilenirken, yeni bir filtre de kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Genişlemiş Foursquare entegrasyonu sayesinde kullanıcılar Instagram üstünden mekan bilgisi görebiliyorlar.

Yeni sürümde yer alan kamera arayüzü, iOS’in kamera rulosu ile de entegrasyon içinde. Böylelikle Instagram’a fotoğraf eklemek daha pürüzsüz ve hızlı bir hale gelirken, fotoğraflar üstünde kesme ve ölçekleme işlemi de uygulama üstünden gerçekleştirilebiliyor. Instagram’ın güncelleme ile kavuştuğu bir diğer önemli yenilik ise Foursquare entegrasyonu. Bundan böyle uygulamada yer alan konum sayfalarında yer alan Foursquare butonu aracılığı ile konumlar hakkında bilgilere erişilebilecek. Instagram’ın Fotoğraf Haritası özelliği ile konumların deneyimin önemli bir parçası haline geldiği göz önüne alınınca, bu özelliğin de hoş karşılanacağı rahatlıkla söylenebilir.

Instagram’ın güncelleme ile kavuştuğu son yenilik ise ”Willow” adını taşıyan filtre. Yeni filtre Android uygulamasında da yerini almış durumda. Instagram’ın güncellenmiş iOS uygulamasına App Store üstünden erişilebiliyor. Halihazırda güncellemeyi App Store’da göremeyen kullanıclar, arama kısmına Instagram yazarak güncellemeye erişebilirler.

İlgili >> Instagram

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER