Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini tüm kullanıcılara sunuyor

instagram iki faktorlu kimlik dogrulamaInstagram iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini tüm kullanıcılarına sunacağını açıkladı. Şirket adına açıklamayı CEO Kevin Systrom yaptı. Popüler fotoğraf paylaşım servisi, iki faktörlü kimlik doğrulamaya dair planlarını geçtiğimiz yılın şubat ayında kamuoyuyla paylaşmıştı.

Instagram’ın hamlesi, teknoloji dünyasında gecikmiş bir adım olarak nitelenmişti. Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf paylaşım servisi, iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini ilk etapta küçük bir kullanıcı grubuna sunmuştu.

İki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini aktif hâle getirmek için Instagram’ın ayarlar menüsüne gitmek gerekiyor. “Beğendiğin Gönderiler” bölümünün üzerindeki seçeneğe dokunulduğunda özelliğin aktivasyon süreci başlıyor.

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama için telefona kod gönderiyor

İki faktörlü kimlik doğrulama özelliği aktive edildiğinde kullanıcılara yeni bir cihaz üzerinden Instagram’a erişmeleri için bir kod gönderiliyor. Giriş işleminin tamamlanması için kodun doğru biçimde belirtilen alana girilmesi gerekiyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde telefona erişemedikleri durumlarda kullanmak için yedekleme kodlarını saklayabiliyor. Söz konusu kodları kopyalayarak veya ekran görüntülerini alarak başka yerlere aktarmak mümkün oluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...