Instagram hikayesinin ekran görüntüsü gizli şekilde nasıl alınır?

instagram hikaye ekran görüntüsü almaArkadaşlarınızın veya takip ettiğiniz Instagram hesaplarının yayınladığı hikayelerin ekran görüntülerini gizli gizli alma dönemi sona erdi. Facebook’un sahibi olduğu uygulama bundan böyle bir kullanıcıya, başka bir kullanıcı hikayesinin ekran görüntüsünü aldığında haber veriyor. Ancak bunu Snapchat gibi aniden beliren bir bildirimle yapmak yerine, hikaye detaylarında açılan özel bir alanda ekran görüntüsünü alan hesapları sergileyerek yapıyor.

Bir ekran görüntüsü aldığınızda, ekran görüntüsünü aldığınız hikayenin sahibi, detaylarda aşağıdaki gibi bir görüntüyle ekran görüntüsünün alındığından haberdar oluyor.

Instagram daha önce Direkt mesaj olarak gönderilen hikayelerin ekran görüntüleri alındığında, bundan gönderen kullanıcıyı haberdar ediyordu. Şimdi benzer bir işlev takipçilere veya tüm Instagram kullanıcılarına açık biçimde yayınlanan hikayeler için de getiriliyor.

https://twitter.com/gabrielmonstere/status/961572032562413568

Hikaye sahibinin haberi olmadan hikayenin ekran görüntüsü nasıl alınır?

Eğer yeni dönemde izinizi belli etmeden ekran görüntüsü almak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Instagram’da, ekran görüntüsünü almak istediğiniz hikayeyi açın.
  2. Telefonu Uçak moduna alın.
  3. Hikayeyi yeniden açın ve ekran görüntüsünü alın.

Buna bir alternatif olarak, Android cihaz sahipleri Google Play Store’da bulunan Story Saver uygulamasını kullanarak hikayeyi cihazlarına indirebilirler. iPhone sahipleri de Story Reposter uygulamasını indirerek söz konusu işlemi gerçekleştirebilirler.

Söz konusu özellik güncellemesi Instagram kullanıcılarına kademeli olarak sunuluyor. Şu anda ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafın bundan haberi olmayabilir, ancak kısa bir süre sonra sizin için de yeni dönem başlayacaktır.

Bu arada, Instagram’ın bu yazıda sözünü ettiğimiz hileyi ilerleyen zamanlarda engellemesi söz konusu olabilir. Tabii ki, çareler tükenmez, eğer yeni bir hile keşfedilirse, onu da burada paylaşırız.

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın