Instagram Hikayeleri her gün 250 milyon kişi tarafından kullanılıyor

instagram hikayeleriInstagram Hikayeleri hayatımıza geçtiğimiz yılın ağustos ayında girmişti. Özelliğin nisan ayının ortasında 200 milyon olan günlük kullanıcı sayısı, 250 milyona ulaştı. Instagram böylelikle önemli rakiplerinden Snapchat’in toplam kullanıcı sayısını da geride bırakmış oldu.

Instagram’ın hikaye özelliğindeki ilham kaynağının Snapchat olması, gelinen noktayı biraz daha anlamlı kılıyor. 24 saat içinde kaybolan fotoğraf ve videoları, takipçilerle paylaşma konseptini ortaya ilk olarak Snapchat atmıştı. Ancak Instagram’ın geldiği nokta, boynuzun kulağı geçtiğini gösteriyor.

Mayıs ayında açıklanan rakamlara göre, Snapchat’in 166 milyon kullanıcısı bulunuyor. Instagram ise küresel kullanıcı sayısının 700 milyon olduğunu duyurmuştu.

Pek çok kişi Instagram ve sahibi Facebook’u hikaye özelliği konusunda kopyacılık ile suçlasa da, Facebook’un küresel satış sorumlusu Carolyn Everson bu iddialara karşı çıktı. CNBC’ye konuşan Everson, günümüzde pek çok sosyal ağda kullanılan Haber Kaynağı formatının Facebook tarafından icat edildiğini belirtti.

Instagram Hikayeleri şirketlerden de büyük ilgi gördü

Everson, Instagram Hikayeleri’nin 250 milyon kullanıcıya ek olarak platformda hesabı bulunan şirketler tarafından da kullanıldığını belirtti. Facebook yöneticisi, Instagram’daki şirketlerin üçte birinin ve 1 milyon reklam verenin hikayelerden yararlandığını dile getirdi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....