Manşetler

Instagram Hikayelerde Yazı Modu ile sadece yazı içeren hikayeler oluşturun

Instagram, insanların fotoğraf veya video çekmelerine gerek kalmadan, akıllarındakini yazıyla paylaşabilecekleri Hikayelerde Yazı Modu özelliğini duyurdu. Yazı Modu, fotoğraf veya videosu çekilecek bir şey olmadığı anlarda insanların kendilerini yazıyla ifade etmelerini sağlayan, yaratıcı bir font ve stil kütüphanesi sunuyor.

Yazı Modu’nu kullanmak için herhangi bir fotoğraf veya video gerekmiyor. Kullanıcılar renkli, özelleştirilebilir arka planlar arasından veya farklı yazı stilleri arasından seçim yapabiliyor. Sunulanlar arasında neon yazı tipi ve daktilo yazılarını andıran bir seçenek de yer alıyor. Ayrıca hazırlanan paylaşımlara çıkartmalar da eklenebiliyor.

Hikayelerde Yazı Modu nasıl kullanılır?

Yazı Modu’nu kullanmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor:

  • Kamerayı açın ve “Yazı” seçeneğine geçin.
  • Hazır olduktan sonra, çıkartmalar ve diğer yaratıcı dokunuşlar eklemek için “>” düğmesine dokunun.
  • Aklınızdakileri yazın ve yazı tipini Modern, Neon, Typewriter ve Strong gibi stillerle üstteki tuşa dokunarak değiştirin.
  • Arka plan rengi (sol alttaki daireye dokunun), metin rengi (metni seçin), vurgu rengi (belirli stiller için “A” kutucuğuna dokunun) gibi öğeleri kişiselleştirin – fotoğraf makinesi simgesine (sağ altta) dokunarak arka plan fotoğrafı da ekleyebilirsiniz.
İLGİLİ HABERLER