Instagram fotoğraflarının açıklamalarını paylaştıktan sonra düzenleyebilirsiniz

instagram-altyazi-guncelleme-111114

Instagram’ın işi fotoğraflarla, ancak çoğu zaman fotoğrafları çeşitli kelimelerle veya cümlelerle desteklemek daha iyi paylaşımlara imkan sağlıyor. Fotoğrafın paylaşımı sırasında yazılan bir açıklama yazısı içinde yapılan yazım yanlışı bir çuval incirin berbat edilmesine neden olabiliyordu. Şimdiye kadar, yapılan bir yazım yanlışını düzeltmenin tek yolu, fotoğrafı silip yeniden göndermekti.

Neyse ki, dün gelen son güncellemeyle birlikte Instagram fotoğraf altında yazılan yazıları paylaşımdan sonra da düzenleme fırsatı veriyor. Böylelikle yaptığınız yazım yanlışlarını fotoğrafı paylaştıktan sonra bile düzeltebilecek, eklemeyi unuttuğunuz konu etiketlerini, emojileri veya diğer açıklamaları ekleyebileceksiniz.

Bu önemli yeniliğin yanı sıra Keşfet sekmesi içinde de güncelleme yapıldı, böylelikle takip etmek istediğiniz kişileri daha hızlı şekilde bulmanız mümkün olacak. Güncellemeden sonra bu bölüm iki sekmeye ayrılıyor; bir tanesinde fotoğraflar, diğerinde ise takip etmeniz gereken hesaplar gösteriliyor. Ayrıca Keşfet sekmesinin ikonu da değiştirildi, artık pusula yerine büyüteç kullanılıyor.

instagram-kesfet-guncelleme-111114

Güncelleme Instagram’ın hem Android hem de iOS versiyonları için sunuldu. Detayları aşağıdaki kaynak bağlantıda bulabilirsiniz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...