Instagram fotoğraf ve video akışında reklam gösterimine başladı

instagram-android-uygulama-120314-1

Instagram’da fotoğraf ve video akışı içinde video reklamların gösterilmesi fikri yeni değildi ve bu bir süredir konuşuluyordu. Nihayet Instagram bu konuda beklenen adımı attı ve video reklamları akışta sunmaya başladı. Her ne kadar kullanıcılar reklamların kendilerine zorla gösterileceğini düşünse de, Instagram’daki video reklamlar alışılmış tarzın dışında olacak.

Instagram kendi platformundaki reklamların farklı olması için çeşitli adımlar attı ve bunları kendi kültürüne uygun hâle getirdi. Bu durum kullanıcıların şimdiye kadar karşılaştıkları en iyi ve ilgi çekici reklam deneyimi olabilir.

Reklam iş ortaklarının Instagram’da rastgele reklamlar göstermeleri yerine, her bir reklam gözden geçiriliyor. Aradaki bu bekleme süresi Instagram’ın, reklamverenlerin basit bir şekilde başka yerde gösterilen reklamı alıp Instagram’da göstermeleri ve daha fazla gösterim elde etmelerinin önüne geçiyor.

Tabii ki, bu durum Instagram’daki reklamların başka yerlerde gösterilmediği anlamına gelmiyor. Ancak eğer Instagram bir reklamın servisinin kültürü ve tarzına uymadığını düşünürse, onu yayınlamama imkanı bulunuyor.

Video reklamlar da otomatik olarak oynatılıyor, bu da onları biraz çalınması önlenemez kılıyor. Facebook’ta da geçtiğimiz haftalarda videoları otomatik oynatma özelliği kullanıma sunulmuştu. Benzer bir uygulamayı alt şirket olan Instagram’da görmek çoğu kişi için şaşırtıcı olmayacaktır.

Video reklamları her kullanıcıya rastgele gösterilmeyecek. Instagram reklamverenlerin hedefledikleri yaş aralığına ve nüfus kitlesine hitap etmelerine olanak sağlayacak verileri sunacak. Yaş, cinsiyet ve ülke gibi bilgiler reklamverenlerle paylaşılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...