Yeni trend bebeklere Instagram filtrelerinin adını vermek

google news abone ol

instagram-041215

Instagram, günümüzün en popüler sosyal ağları arasında yer alıyor. Bu popülaritenin en ilginç sonuçlarından birisi ise son zamanlarda kendisini gösteriyor. Bebeklere Instagram filtrelerinin adını vermek, yurt dışında yeni trend haline gelmiş durumda.

Bu filtrelerden bazılarının X-Pro II, Dogpatch, 1977 gibi isimler taşıması, yeni trendin kulağa mantıksız gelmesine neden olsa da; Reyes, Brooklyn, Maven gibi filtre isimleri trendin garipliğini bir nebze olsun yok ediyor. Ancak Facebook’un sahibi olduğu sosyal paylaşım servisinin isimler konusunda insanlara ilham vermesi, nereden bakılırsa bakılsın sıra dışı bir olgu niteliği taşıyor.

Babycenter.com sitesinin verilerine göre, bebek ismi olarak en çok tercih edilen Instagram filtreleri şunlar: Lux, Juno, Reyes, Ludwig, Amaro, Valencia ve Willow. Özellikle Ludwig gibi eski bir ismin yeniden popüler hâle gelmesinde fotoğraf paylaşım servisinin büyük etkisi olduğunu görmek pek zor değil. Bu değişim, Babycenter’ın verileriyle de destekleniyor. Söz konusu verilerin sadece ABD’yi kapsadığını belirtmekte fayda var.

Bu süreçte Lux isminin verilme oranı yüzde 75, Ludwig’in oranı yüzde 42, Amaro’nun oranı yüzde 26, Reyes’in oranı yüzde 10, Hudson’ın oranı yüzde 4, Kelvin’in oranı yüzde 3, Juno’nun oranı yüzde 30, Valencia’nın oranı yüzde 26, Willow’un oranı ise yüzde 13 arttı. Walden, Sierra ve Lark gibi Instagram filtrelerinin isim olarak verilme oranı ise geriledi.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER