Instagram Being’in API erişimini durdurdu

instagram being

Geçtiğimiz hafta iTunes App Store’da yerini alan Being, kullanıcılarına başkalarının Instagram akışını görme imkanını sağlamış ve kısa sürede 40 bin kişiye ulaşmayı başarmıştı. Instagram Being’in API erişimini sonlandırması ise bu başarıyı sekteye uğratabilecek bir hamle gibi gözüküyor.

Apple’ın App Store’un vitrinine koyduğu Being, API kesintisinin kasıtlı olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapmış değil.

Being, temel olarak insanların Instagram deneyimini başka kullanıcıların gözünden yaşamasını sağlamayı amaçlıyor. Söz konusu başka kullanıcı, bir ünlü veya bir arkadaş olabiliyor. Bu yolla Instagram kullanıcılarının takip listelerini şekillendirmesi de mümkün hâle geliyor. Örneğin Being üzerinden Kim Kardashian’ın yerine geçen bir Instagram kullanıcısı, çok sayıda makyözü tanıyıp takibe alabiliyor.

Uygulamanın Instagram erişimini tekrar kazanıp kazanamayacağı şu an için bilinmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...