Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram beğeni testinin kapsama alanını genişletiyor

Instagram beğeni testinin kapsama alanını genişletiyor

Instagram beğeni sayısı gizleme konusundaki testlerine geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Bu testlerde paylaşımlara gelen beğeni sayılarını sadece paylaşım sahipleri görebiliyor. Popüler sosyal ağ, bu testlerin kapsama alanını genişletmeye hazırlanıyor.

Instagram’ın beğeni sayısı gizleme testleri hâlihazırda Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da devam ediyor. Bu gruba yakında Instagram’ın en önemli pazarlarından biri olan ABD’de eklenecek.

Instagram’ın yeni yaklaşımında paylaşımlar yine eskisiyle aynı şekilde beğeniliyor. Ancak beğeni listesini ve sayısını sadece paylaşım sahibi görebiliyor. Instagram böylelikle platformdaki “baskı ve rekabeti azaltmayı” hedefliyor.

Beğeni sayısının gizlendiği bölgelerde paylaşımlara gelen beğeni oranlarının birkaç puan düştüğü belirtilse de, Instagram’dan bu konuda bir doğrulama gelmiş değil.

Instagram CEO’su Adam Mosseri de bu yaklaşımı oluştururken baskıyı ve rekabeti azaltmayı istediklerini belirtti. Mosseri, böylelikle insanların sevdiklerine ve kendilerine ilham verenlere daha iyi odaklanabileceklerini dile getirdi.

Instagram beğeni sayısı konusunda önceliği kullanıcıların ruhsal sağlığına veriyor

Mosseri, yeni yaklaşımın kullanıcıları nasıl etkileyeceğini birkaç açıdan görmeyi istediklerini ifade etti. Instagram CEO’su işin hem son kullanıcı tarafını hem de içerik oluşturucusu ekosistemini değerlendirdiklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'tan geçmişi silmeyi kolaylaştıracak yeni araç

Instagram CEO’su Adam Mosseri, bu durumun şirketin bilançosuna yapabileceği olumsuz etkinin kendileri için ikinci planda olduğunu da ifade etti. Mosseri, kullanıcıların kendilerini iyi hissetmesinin çok daha önemli olduğunun altını çizdi.

Güncel teknoloji haberleri her sabah posta kutunuzda. Hemen abone ol!

Huawei P40 İncelemesi

Her ne kadar şu sıralar Huawei P40 serisinin dikkatleri üzerine çeken, en iyi performansı sunan modeli P40 Pro olsa da, bu seriye adını veren...

TCL 10L İncelemesi

Uzun yıllar boyunca başka şirketler için telefon üreten TCL, artık kendi markasını kullandığı cihazlarla akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Bu yolculuğa TCL Plex ile...

‘Yeni normal’de MediaMarkt’ta alışveriş nasıl oluyor? [Video]

MediaMarkt mağazaları mart ayının sonlarına doğru yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla geçici olarak kapatılmıştı. Salgının ilk dalgasının atlatıldığına dair işaretlerin ardından devlet...

MediaMarkt Teknolojiyle Yenilen kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınız için kaçırılmayacak fırsatlar

Türkiye'nin dört bir yanındaki MediaMarkt mağazaları sağlıklı bir alışveriş ortamı için yürütülen 3 kademeli bir hijyen planı çerçevesinde bugün kapılarını açtı. MediaMarkt, mağazaların yeniden...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun