Instagram arkadaşınızla canlı yayın yapabilirsiniz

Instagram, bu yaz gerçekleştirdiği testlerden sonra, kullanıcılara bir arkadaşlarıyla canlı yayın yapma imkanı sunmaya başladı. Kullanıcılar canlı yayınlarını izlemekte olan herhangi bir kişiyi canlı yayına katılmaya davet edebilecekler.

Ne var ki, aynı anda sadece iki kişinin canlı yayın yapmasına izin veriliyor. Canlı yayın sırasında ekran iki parçaya bölünüyor. Canlı yayının sahibi misafiri yayından kaldırabilir ya da istediği bir başka kişiyi yayına ekleyebilir.

Öte yandan ikili canlı yayınların Instagram akışı içinde gösterimi de farklı olacak. Bu tarz yayınlar için tek bir canlı halka yerine, birbirinin üstüne yığılmış iki adet halka göreceksiniz. Güncelleme hem App Store hem de Google Play üzerinden yayınlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...