Instagram arama seçenekleri arasına sesi de ekliyor

Kimileri Instagram’ın Facebook’un çatısı altında giderek daha kötü bir yere dönüştüğünü düşünse de, sosyal ağ kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Uzun süredir beklenen masaüstü paylaşım özelliğini yakında çıkaracak olan Instagram, arama seçenekleri arasına sesi de ekliyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar Instagram’da şarkılar üzerinden arama yapabiliyor. Arama sonuçlarında ise bu şarkının kullanıldığı Reels paylaşımları gösteriliyor. Kullanıcılar ilgili şarkıyı daha sonra paylaşımlarında kullanmak için kayıt da edebilecek.

Söz konusu özellik bazı kullanıcılar için dağıtıma çıkmış durumda. Özelliğin işleyişini gösteren ekran görüntüleri de sosyal ağlarda dolaşmaya başladı.

Instagram bu yeni arama özelliğiyle Reels kullanımını artırmayı hedefliyor. Buna ek olarak, TikTok’un Sesler sekmesinin kopyalandığını da söylemek yanlış olmayacaktır.

Instagram hâlihazırda Facebook’un en büyük gelir kaynaklarından biri konumunda. Ancak TikTok’un indirme sayısında Facebook ve Instagram’ı geride bırakması, Facebook’u harekete geçirmişe benziyor.

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun