Instagram alışveriş yapabilme imkanını videolara taşıyor

Instagram alışveriş deneyiminin platformda daha belirgin bir yere sahip olmasına yönelik yeni adımlar atmaya devam ediyor. Bu doğrultuda duyurulan son yenilik, videolu paylaşımlar üzerinden alışverişin de mümkün hâle gelmesi oldu.

Buna ek olarak, kullanıcılar alışveriş yapılabilen içerikleri Kaydedilenler bölümü içinde özel bir alışveriş koleksiyonunda saklayabilecek ve işletme profilleri içinde daha kolay şekilde alışveriş yapabilecek. Yılın son günlerinin gelmesi ve yeni yıl alışverişlerinin başlamak üzere olması, Instagram’ın alışveriş deneyimini daha kuvvetli hâle getirecek değişiklikler yapmasını biraz daha mantıklı kılıyor.

Kaydedilenler bölümündeki yeni alışveriş koleksiyonu, bir tür çevrimiçi mağaza gibi görünüyor. Ancak bu mağazada sadece kullanıcıların gerçekten dikkatini çeken veya beğendiği şeyler yer alıyor. Paylaşımların sıralı düzeni de, ilgi çeken ürünlere yeniden göz gezdirmeyi kolaylaştırıyor.

Instagram‘da sadece belirli paylaşımlar alışveriş paylaşımı olarak değerlendiriliyor. Alışveriş paylaşımı sunabilmek için markaların Instagram profillerini iş sayfasına dönüştürmeleri gerekiyor. Daha önce fotoğraf ve hikayelerde ürün etiketleme imkanı sunan Instagram, işin içine videoları da ekleyerek alışveriş merkezi olma konusundaki iddiasını da biraz daha belirginleştiriyor.

Apple Music Yıldızı Parlayanlar programı Türkiye’de

Apple Music bugün, yükselen yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı girişimi olan Yıldızı Parlayanlar programını Türkiye’de Güneş ile başlattı. Yıldızı Parlayanlar, Apple Music'in...

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...