Teknoloji

İndeks Bilgisayar Türkiye’de iPad, Mac ve iPod ürünlerinin resmi dağıtıcısı oldu

Türkiye genelinde 200’den fazla dünya markasının dağıtımını gerçekleştiren İndeks Bilgisayar son olarak Apple’ı da dağıtım portföyüne ekledi. Kamuyu Aydınlatma Platformuna bu sabah gönderilen açıklamaya göre İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., iPad, Mac, iPod ve bu cihazların aksesuarlarının Türkiye Distribütörlüğü konusunda Apple Europe Ltd. ile yürüttüğü görüşmeleri olumlu şekilde sonlandırdı ve distribütörlük sözleşmesi imzalandı.

Açıklamada tüketicinin yoğun talebini ve ilgisini çeken Apple ürünlerinin portföye eklenmesiyle birlikte şirketin önümüzdeki 12 aylık büyümesinde önemli bir katkı sağlanacağı kaydedildi. Yıllık hedeflenen Apple cirosunun şirket bünyesinde en az 250 milyon TL olacağının planlandığı da açıklamaya eklendi. İndeks Bilgisayar’ın da distribütörlük işine girmesiyle birlikte Türkiye piyasasına arz edilen ürün hacminde artış görülecek. Bu da Apple ürünlerinin şu andakinden daha ucuza alınabileceği anlamına gelebilir.

İndeks Bilgisayar’ın KAP’a gönderdiği açıklama aşağıdaki gibi:

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik ve Ticaret A.Ş olarak iPad, Mac, iPod ve aksesuarlarının Türkiye Distribütörlüğü konusunda görüşmeler olumlu sonuçlanmış olup, Apple Europe Ltd ile Distribütörlük sözleşmesi imzalanmıştır.

Bilişim Teknolojileri ve Telekom dünyasında tasarladığı ve ürettiği yeni ürün ve teknolojilerle, özellikle son tüketici kulvarında değişim ve dönüşüm devrimi gerçekleştiren Apple markasının şirketimizin geleceğinde önemli bir stratejik bir değere sahip olmasını öngörmekteyiz.  

Şirketimiz Apple ürünlerini Türkiye’de 81 ilde 8.000 üzerindeki bayi kanalı ile dağıtımını gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Tüketicinin yoğun talebini ve ilgisini çeken Apple ürünlerinin portföyümüze eklenmesi ile şirketimizin önümüzdeki 12 aylık büyümesine önemli bir katkı sağlayacaktır. Yıllık hedeflenen Apple cirosunun şirketimiz bünyesinde en az 250 Milyon TL olacağı planlanmıştır.

Apple Inc. ve bağlı ortaklıkları mobil iletişim ve medya cihazları, kişisel bilgisayarlar ve taşınabilir dijital müzik çalar ürünlerinin tasarlanmasını, üretimini ve pazarlamasını yapmaktadır.  Bunun yanı sıra bu ürünlere ilişkin  yazılım, servis, çevrebirimi, ağ çözümleri ve üçüncü kişilere ait dijital içerik ve uygulamalı ürünlerinin üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir. Şirketin ürün ve servisleri arasında iPhone, iPad, Mac, iPod, Apple TV, tüketici ve profesyonel yazılım uygulamaları portföyü, iOS ve Mac OS X işletim sistemleri, iCloud ve türlü aksesuar, hizmet ve destek çözümleri yer almaktadır. Şirket ayrıca iTunes Store, App Store, iBookstore ve Mac App Store kanalıyla dijital içerik ve uygulamaların satışını gerçekleştirmektedir.  Şirket Kaliforniya merkezli olup 1977’de kurulmuştur.

İLGİLİ HABERLER