iMovie iOS uygulamasına iPhone 12 Pro’ya uygun güncelleme

iPhone 12 Pro‘nun en dikkat çekici özelliklerden birisi, Dolby Vision HDR video kaydı yapabilmesi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar gölge ve parlak noktalar bakımından zengin 60fps videolar kaydedebiliyor. Apple, iMovie iOS uygulamasını da iPhone 12 Pro’nun piyasaya çıkışından hemen önce HDR desteğiyle güncelledi.

Kullanıcılar bu sayede daha eski iPhone modellerinde bile HDR videolarını doğrudan telefon üzerinde izleyebilecek, görüntüleyebilecek ve paylaşabilecek. iMovie’nin HDR desteğinden faydalanılabilecek cihazların listesi şu şekilde sıralanıyor: iPhone SE (2020), iPhone 8 Plus, iPhone X ve sonrasında çıkan modeller, beşinci nesil iPad mini, yedinci nesil iPad ve sonrasında çıkan modeller, iPad Air 3 ve sonrasında çıkan modeller, iPad Pro 10.5 ve sonrasında çıkan modeller.

Kullanıcılar paylaşım sayfasının üst kısmında yeni bir seçenekler butonu da görecek. Bu buton kullanıcılara video çözünürlüğü, kare hızı ve HDR gibi kriterlerde seçim imkanı veriyor. Ancak 4K 60fps video paylaşımı yapmak için de Apple’ın yeni cihazlarından birine sahip olmak gerekiyor.

Güncellemeyle birlikte kullanıcılara yeni hareketli başlıklar, videolara tek renk veya değişken arka planlar ekleme ve filtre yoğunluğunu ayarlamayı sağlayan bir araç sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme GT Neo 2 için işlemci ve pil doğrulaması

Apple iMovie iOS uygulamasının yanında GarageBand’in iPhone ve iPad uygulamalarını da güncelledi. Uygulamanın yeni özellikleri arasında ana ekrandaki ikona uzun süre basarak kayıt başlatma ve şarkı sürelerinin uzaması gibi özellikler bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...